Львівський медіафорум оголошує набір на Школу літературної журналістики

Під час 83-го Міжнародного конгресу PEN, що триватиме з 18 по 22 вересня, у Львові зберуться письменники, журналісти та правозахисники з різних країн світу. Упродовж двох днів Конгресу працюватиме Школа літературної журналістики. Її учасники вчитимуться створювати якісні тексти про літературу та матимуть нагоду поспілкуватись із відомими авторами – гостями Конгресу.

«Навчання» в Школі триватиме 18 та 19 вересня. Перший день пройде у лекційному форматі, другий передбачає роботу в практичних майстернях. Кураторки Школи – літературна критикиня Ганна Улюра та інтерв’юерка Анастасія Левкова. Вони допомагатимуть учасникам Школи здобувати й удосконалювати свої навички в межах таких фокусних тем:

професійне читання як літературно-критичний інструментарій у роботі культурного журналіста, а також тонкощі інтерв’ю з письменниками – підготовка до розмови, мистецтво імпровізації, мистецтво й ремесло письма.

З допомогою менторів учасники Школи працюватимуть над редакційними завданнями. У подальшому Львівський медіафорум сприятиме публікації написаних текстів в українських ЗМІ.

Умови участі

Організаційний внесок – 900 грн. Учасники забезпечуються харчуванням і кава-перервами. CV та мотиваційні листи (1 сторінка А4) надсилати на info@lvivmediaforum.com. У резюме необхідно зазначити рівень володіння іноземними мовами. Заявки приймаються до 14 серпня (23:59). Відібрані учасники будуть оголошені 20 серпня.

Додатково

Ганна Улюра – літературна критикиня, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Співпрацює з виданням «Збруч», «Лівий берег», «Літакцент», «Барабука», «УП». Колумністка газети «День». Редакторка літературного порталу «Litcentr».

Анастасія Левкова – літературознавиця, журналістка. Арт-директорка мережі книгарень «Є», кураторка проекту «Приватна урбаністика» на сайті журналу «Тиждень» (tyzhden.ua), редакторка відділу культури «Українського журналу» (УЖ) (Прага), авторка колонок, статей та інтерв’ю у виданнях “ЛітАкцент”, Tyzhden.ua, “УЖ”, “Критика”, “АртМісто”, “Збруч” тощо. Авторка роману у щоденниках “Старшокласниця. Першокурсниця”.

ПЕН-клуб (International PEN) – міжнародна неурядова організація, що з 1921 року об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів.  Це одна з найстаріших організацій, що бореться за права людини й одна з перших міжнародних письменницьких організацій. Назва утворена від англійського слова «pen» – ручка, що є водночас абревіатурою слів Poets, Playwrights, Essayists and Novelists – «поети, драматурги, есеїсти, романісти». Свого часу до ПЕН-клубу належали Джозеф Конрад, Бернард Шоу, Герберт Уелс, а очолювали його Джон Голсуорсі, Генріх Белль, Маріо Варгас Льйоса. Український ПЕН-центр нині очолює публіцист, письменник і науковець Микола Рябчук.

Організатори 83-го Міжнародного Конгресу ПЕН у Львові: International PENУкраїнський ПЕН-центр, Офіс «Львів – місто літератури ЮНЕСКО», Львівська міська рада.

За інформацією з сайту MediaLab