До Запоріжжя повертається Фестиваль документального кіно просто неба Lampa.doc

У програму триденного фестивалю включені найсвіжіші стрічки українських і польських документалістів. Відкриті кінопокази відбудуться з 25 по 27 серпня на оглядовому майданчику Музею історії запорозького козацтва на Хортиці. Початок о 20:00. У рамках фестивалю також заплановані кінознавчі лекції та зустрічі з режисерами фільмів.

Lampa.doc у Запоріжжі в 2016 році: фото з фейсбук-сторінки фестивалю

За словами організаторів, обрані для показу стрічки продемонструють, що сьогодні документують молоді кіномайстри в Україні та Польщі: хто герої цих історій та якою мовою про них говорять. Зрозуміти документальне кіно та його естетику глядачам допоможуть режисери представлених фільмів. Окрім того, лекцію на тему «Як полюбити документально кіно» прочитає відомий кінознавець і головний редактор інтернет-журналу Moviegram Лук’ян Галкін.

Програма фестивалю дуже різноманітна. Це фільми про музику в людині й людину в музиці – «Jamala.UA» (Україна) та «Варіація на віолончелі соло» (Польща), а також про спорт і перемоги – «Виграти все» (Україна). До показу заплановані документальна комедія – «Перший поляк на Марсі» (Польща) й кіноісторії на одвічні теми – «Три розмови про життя» та «Тісний зв’язок» (Польща). Звичайно, будуть представлені й документальні стрічки про ситуацію в сучасній Україні: «Рідні» (Україна, Німеччина, Латвія, Естонія), «Гострий біль» (Україна), «МА» (Україна), «Коли цей вітер вщухне» (Польща), «Металурги» (Україна). 

Відзначимо, що Lampa.doc уже вдруге приїздить до Запоріжжя. Минулого року наше місто стало одним з трьох, де пройшов пілотний кінофестиваль. Цьогорічна програма охоплює вже вдвічі більше міст, серед них Луцьк, Червоноград, Житомир, Умань, Кропивницький. Мандрівки з кінопоказами та лекціями про сучасну документалістику, за задумом ініціаторів проекту, мають сприяти культурній децентралізації в Україні.

Детальний розклад фестивалю – на сторінці в фейсбуці.

Інна Стащук