У ЗНУ відбувся перший фестиваль шкільних медіа «Шкільні медіа – розвиток громад»

22 грудня в Запорізькому національному університеті на факультеті журналістики відбувся фестиваль шкільних медіа «Шкільні медіа – розвиток громад». Фестиваль пройшов за підтримки Британської Ради за програмою «Активні громадяни».

Головна його мета – стимулювання ініціативи учнів Запоріжжя та області у створенні шкільних медіа з метою їх залучення до життя місцевої громади, розвитку критичного мислення школярів та виховання нового, свідомого медіа грамотного покоління, що володіє конкретними професійними компетентностями.

«Завдання медіафестивалю – об’єднати  навколо факультету журналістики ЗНУ тих людей, які займаються інформаційною діяльністю. Адже в період інформаційних загроз дуже важливо подавати чесну, правдиву та об’єктивну інформацію», — зауважив декан факультету Віктор Костюк.

У проекті взяли участь учні 47 шкіл Запоріжжя та області. Всього було подано понад 140 робіт, в яких оцінювалися такі номінації: «Друковані ЗМІ», «Газетна публікація», «Радіопрограма», «Телевізійний матеріал», «Мультимедійна інтернет-публікація», «Рекламна продукція» та «Моя єдина Україна». Найголовнішим критерієм оцінювання були об’єктивність, професіоналізм та відповідність темі.

«Всі роботи учнів відповідали обраній тематиці. Вони були цікавими, різноманітними, наповненими змістом. Це дуже добре, що учні вже в школі починають бути небайдужими до того, що відбувається в суспільстві. І таким чином, залучаються до майбутньої професії»,- підкреслила одна з організаторів, доцент кафедри Алла Тернова.

Учасники фестивалю  отримували поради, консультації від викладачів вищу.

Кращі роботи були відзначені подяками та дипломами. Гран-прі фестивалю отримали учні Запорізького Січового колегіуму.

Після завершення заходу викладачі ЗНУ провели для школярів тренінги з медіа-творчості.

Тетяна НАУМЕНКО