У Запоріжжі відбулися змагання з плавання у категорії «Мастерс»

24-25 березня у Запоріжжі пройшов традиційний Кубок «Мотор-Зеніт» з плавання в категорії «Мастерс». Це вже 9-ті за рахунком змагання, що відкриті для учасників з України та зарубіжжя

За словами Юрія Шестакова, головного судді Кубку, цього року вони зібрали більше 100 учасників із 10 міст України. Він зазначив, що багато учасників із Південного Сходу та Центру, а також є представники Львова. Щодо мети змагань – це популяризація здорового способу життя та розвиток ветеранського плавання в нашій країні.

Усіх учасників розділили на 14 вікових категорій. Наймолодшим учасникам мало бути 25 років, а ось обмеження щодо максимального віку плавців не було. У змаганнях беруть участь як заслужені спортсмени, так і аматори.

«Доктор наук Сиволап у нас сьогодні бере участь, академік із Київа приїхав, також можна побачити Світлану Бондаренко, вона заслужений майстер спорту. Минулого року у нас на змаганнях ветерани із Києва встановили світовий рекорд у категорії «за 90 років» у естафеті 4 по 90», — розповів Юрій Шестаков.

Цього року найстаршим учасникам трохи більше 85 років. Більшість учасників їздить також і на Чемпіонати світу, Європи, але усе це за їх власні кошти.

Учасниця-аматорка з Дніпра Марія Брусилова зазначила, що завдяки тому, що кілька років тому відвела сина на плавання і сама наважилася поновити тренування для того, щоб показати йому гідний приклад. «Я в дитинстві займалась плаванням, потім була велика перерва, але зараз я активно тренуюся і вже вдруге беру участь у цих змаганнях. Мені дуже подобається. Такі заходи мотивують бути краще і зберігати здоров’я. Я брала участь в 3-х дистанціях. Юним плавцям хотілося б порекомендувати не піддаватися ліні і не боятися діяти», — поділилася думками конкурсантка.

Інший учасник Кубку – Євген Супруов, визнаний професіонал у плаванні. Він – майстер спорту міжнародного класу зі стрибків у воду, абсолютний чемпіон Європи(2014), чемпіон світу(2016) і бере участь у змаганнях із 2007-го року. «Головна мотивація представників категорії «Мастерс» — це енергетика. Ми обмінюємося знаннями між собою, а деякі учасники приїздять сім’ями. На ці змагання йду, щоб довести собі що я усе ще можу досягати висот у спорті і хочу займатися. А молоді бажаю йти за ветеранами та побороти усі страхи і йти до мети», — підкреслив Євген Супруов.

За 2 дні змагань організатори вручили часникам близько 800 медалей в 14 категоріях в індивідуальних видах програм. А призери у естафетному плаанні здобули дипломи. Стартовий внесок склав 100 грн./дистанция, естафета — 200 грн./команда.

Інна Демченко