Анорексія – це не мода, це – хвороба

Чи не кожна людина знаходить у собі певні недоліки. Багато хто хоче щось змінити в своєму тілі. Зараз існує проблемний стереотип: худі дівчата – це красиво, модно. Але в гонитві за ідеальною фігурою люди можуть і самі не помітити, як перетворюються на "кістки", впускаючи до себе жахливу хворобу – анорексію.

dreamstime.com

Анорексія – це повна або часткова відмова від їжі, причини якої криються у впливі зовнішнього оточення особистості. Якщо раніше ця хвороба спостерігалася у більш дорослих людей, то зараз діти від восьми років вже страждають анорексією. Найчастіше хвор цяоба спостерігається у підлітків, оскільки саме в цей період зовнішність має особливе значення для людини.

Проте не тільки зовнішність впливає на анорексію. Різке схуднення може бути спричинене стресом: коли людина сильно нервує, то вона на підсвідомому рівні відмовляється від їжі. Це також може залежити від сім’ї, коли дорослі вимагають надто багато від дитини або існують якісь проблеми у родині — все це може вплинути на свідомість людини, яка перебуває в такому середовищі. Це можуть бути проблеми в спілкуванні, в особистому житті, травматичні життєві події, занижена самооцінка, депресія – безліч чинників, які можуть викликати анорексію.

Сучасне схуднення — тренд з 1970-х. Перша модель, яка засудила кістляві тіла на подіумах, стала символом анорексії в світі. Француженка Ізабель Каро важила 28 кг. Потім вона намагалася вижити і набрати вагу половину свого життя, але сім років тому померла. З тих пір анорексичній моді сказали «стоп». У Франції в цьому році ввели штрафи в розмірі 75 тисяч євро для модельєрів, які приймають на роботу занадто худих. У Великобританії дітей з критичною вагою лікують примусово в закритих центрах, а якщо батьки запускають хворобу, то їх позбавляють прав на дитину.

Але цю епідемію не так легко зупинити. З подіумів пропаганда перейшла в соцмережі. Молодь виставляє свої фотографії напоказ і створює закриті групи «прихильників анероксіческого схуднення».

Пандемія нездорової безглуздої моди має зникнути, черезмірна худорлявість — це нездоров’я і небезпека для життя: хворі на анорексію одужують, за статистикою, лише в кількості 20%, ще у 60% хвороба набуває хронічної форми, інші 20% помирають.

Треба усвідомлювати – ми такі які ми є, і ми — чудові. А якщо ви хочете зробити своє тіло спортивнішим, здоровішим — то пам’ятайте, що наростити м’язи куди складніше і продуктивніше, ніж просто схуднути.

Каріне АРУТЮНЯН