В Запоріжжі є місця, які треба рятувати від реклами

5 червня в Запорізькій обласній науковій бібліотеці відбулася презентація проекту “Дизайн-код вивісок Запоріжжя”. На зустрічі обговорювали новий проект з врегулювання рекламних вивісок міста.

Ініціатором заходу виступила громадська організація «Свідоме місто». Розробили план оновлення міста архітектори Ганна Сидорова та Маргарита Сафонова. Для змін обрали  Олександрівський район та Соцмісто: саме там розташована більша частина архітектурних пам’яток міста і нерідко вивіски закривають фасад чи оздоблення будинку.

Спеціальний архітектор Департаменту культури і туризму Запоріжжя Юрій Артеменко пояснив завдання проекту: «Рівень агресії інформаційних носіїв зашкалює. За ним не видно міста. Ми прийшли до висновку, що немає сенсу розповсюджувати проект на все місто, бо ж місто неоднорідне. Тож ми акцентували увагу на двох ареалах. Робота лише починається, вона носить «чорновий» варіант. Зараз для нас головне — це привернути увагу громадськості, щоб зробити з проекту нормативний акт».

Гостям було показано приклади неправильного розташування вивісок та запропоновані зміни. Наприклад:  вирівняти шрифт, зменшити розміри, перефарбувати в інший колір, тощо.

вивіски Запоріжжя правила розміщення

Учасники громадської органазіції «Свідомого міста» працюють над цим проектом вже більше року. Літом 2017 року вони проводили з цього приводу перший семінар, зустрічалися з представниками Департамента туризму в Запоріжжі, обговорювали це питання з міською радою.

Головне досягнення – це сформульовані правила використання вивісок у Запоріжжі.  Прикладом були міста, в яких схожі проекти вже реалізувалися на законодавчому рівні: Львів, Київ, Івано-Франківськ та Одеса.

Організатори відкриті до нових пропозицій і раді відповісти на всі питання, щодо проекту та його реалізації. «Чекаємо на коментарі та побажання, будемо підтримувати зворотній зв’язок. В Запоріжжі є місця, які треба зберегти. Сподіваємося, що наше місто зміниться на краще», — наголосив один з творців проекту Олексій Добряков.

Для тих, хто зацікавився:

Посилання на перегляд, завантаження і коментування правил – https://goo.gl/a8648N
Для зворотнього зв’язку та побажань – https://goo.gl/forms/TegSsHdemsXZsSUD2

Олександра БУТЕНКО