«Як Володимир Дахно козаків малював…»: нова виставка у Запоріжжі (ФОТО)

26 вересня Запорізький художній музей презентував пересувну виставку творів відомого українського художника-мультиплікатора Володимира Дахна

format_quoteБуло декілька причин, аби представити цю виставку, – стверджує в.о. директора Запорізького художнього музею Інга Янкович. – По-перше, «батько» найвідоміших у світі козаків – запорожець, наш земляк. По-друге, персонажі його мультфільмів дуже впізнавані, колоритні, вони давно стали справжнім національним символом для багатьох поколіньКопия format_quote.

Ініціатором організації  пересувної виставки став художник Андрій Кулагін, який після смерті Володимира Дахна викупив його архів і створив експозицію, яка нині подорожує Україною. До Запоріжжя виставка «приїхала» з Кропивницького й затримається в місті ще на місяць.

format_quoteДо цієї виставки входять роботи, намальовані для перших мультиків, це знакові роботи 1967 року. Адже Володимир Дахно був не тільки художником-мультиплікатором, він був режисером і сценаристом першого фільму про козаків. Це був перший мультфільм, який представив світу запорізьких козаків. На цій виставці представлена велика колекція робіт: і до мультиплікаційного фільму «Як козаки в футбол грали», і декілька робіт «Як козаки мушкетерам  допомагали», і «Як козаки олімпійцями стали». Декілька ескізів, як нам здається, це — нереалізовані його ідеї, які в свій час він не зміг втілити в життяКопия format_quote, – говорить куратор виставки Юлія Мартиненко.

Серед гостей були присутні школярі, яким продемонстрували мультфільм «Як козаки в футбол грали». Кажуть, його люблять дивитись перед матчем українські футболісти і вірять, що це їм допоможе здобути перемогу.

Катерина ТИМЧЕНКО