Всеукраїнський молодіжний кіноконкурс «ЄДок» стартував у Запоріжжі

У Запоріжжі відбувся кіноконкурс "ЄДок": десять запорізьких школярів і школярок 9-11 класів взяли участь у новому творчому проекті

Фото: Ольга Сатіна

Кіноконкурс «ЄДок» («Європа Документальна»), організований ГО «Арт Діалог» за підтримки Українського культурного фонду, дебютував цієї осені в Запоріжжі. Команда «ЄДок» — викладачі, професійні кінорежисерки та оператори — ділилися своїми знаннями і досвідом із запорізькими старшокласниками протягом декількох днів:

Анна Акулевич, УкраїнаАнна Акулевич — кінорежисер, викладачка з режисури та акторської майстерності. Її перший повнометражний фільм «Це я» був знятий у 2014 р. і отримав Гран-прі на фестивалі в Італії та спеціальну відзнаку на фестивалі в Туреччині. Другою роботою став документальний «Джамала. UА», який у 2017 вийшов в кінопрокат України.

Данил Дедков оператор

Данил Дедков — кінооператор, що знімає художні, документальні фільми та телесеріали.

Наталя Красильникова — режисер документального кіно та голова фестивалю Lampa.doc, що цього року пройшов у Варшаві та 10 містах України і стартував у червні саме з Запоріжжя. Фільми Наталі були представлені на фестивалях в багатьох країнах світу. 

Ян Васянович — другий оператор проекту. Людина, яка фіксує закулісне життя та перебіг подій ЄДоку.

Протягом 3 днів тривав цикл майстер-класів: учасники і тренери разом переглядали кінострічки, обговорювали деталі, ділилися враженнями, дізнавалися, що таке «дальній план» у кадрі і як правильно монтувати відео. «Ми хочемо навчити молодь дивитись, любити та розуміти кіно, мислити критично і незалежно. Адже навколо нас безліч відео, яке ми бачимо в Інтернеті, кіно та по телебаченню. І часто ми не встигаємо осмислити, про що воно, до чого спонукає, що хотів цим сказати автор?»— розказала організаторка проекту «ЄДок» Анна Акулевич.

Автор фото: Ольга Сатіна

Фото: www.facebook.com/EDOCumentary

Автор фото: Ольга Сатіна

Участь для дітей в майстер-класі та кіноконкурсі була безкоштовною, але необхідно було пройти відбір: записати відеоселфі з відповідями на запропоновані питання та надіслати організаторам. Кількість учасників була обмеженою: серед надісланих відеоселфі жюрі відібрали десять та запросили їх авторів до участі.

Тих, хто не потрапив до десятки учасників, запросили на фінальний день конкурсу: приєднатися до перегляду тематичних дебатів команд та конкурсних відеоробіт. Відбувся цей захід 30 вересня в коворкінг-центрі «Edison Space».

qivTvKpUPGuthvIHZdlnKzRgHQ8iIWYhPukimrcZQloh5Vkdt8F1oDkigzD8BDHL4Q=w300Ми хочемо, абі діти не розгубились в інформаційному відеопотоці, щоб вони обирали для себе найкраще

Анна Акулевич, організаторка «ЄДок»
Фото: www.facebook.com/EDOCumentary

Автор фото: Ольга Сатіна

Команди змагалися в двох форматах:

  • дебати
  • створення власних міні-фільмів

Дебати були присвячені темі безпеки в інтернеті. Учасники обговорили питання захисту приватної інформації, плюси та мінуси блокування гаджетів на основі сканеру відбитку пальця, питання двоетапної аутентифкації, тощо.

А друга частина презентації — показ власноруч знятих і змонтованих відео — дала можливість глядачам оцінити результат експрес-навчання учасників «ЄДок». Анна Акулевич наголосила на тому, що хронометраж фільмів був обмежений, умовою було використання не більше 5 кадрів: «У всіх були однакові завдання — використати не більше п’яти кадрів, шостий — це титри. Всі вимоги були дотримано, це успіх, з яким можна нас всіх привітати!»

Команди створили два короткометражних фільми. Перший фільм «Колекціонер» був присвячений питанню інтернет-шахрайств на прикладі уявної ситуації, котра може трапитися з кожним: зустріч з покупцем, який хоче придбати ваш товар, розміщений на сайті оголошень. Чим може обернутися така зустріч без дотримання правил безпеки під час користування інтернет-сервісами?

Кадри з відео "Колекціонер"Кадри з відео «Колекціонер»

Другий фільм підіймає тему шантажування в інтернеті, а саме — випадки залякування людей шляхом оприлюднення їх приватних фотографій. Також у відео розглянуто етичне питання, можливості різної реакції на жертву таких подій: осуд і насмішка або підтримка і людяність.

Конкурсний проект ЄДок - фільм, Запоріжжя

Кадри з відео

qivTvKpUPGuthvIHZdlnKzRgHQ8iIWYhPukimrcZQloh5Vkdt8F1oDkigzD8BDHL4Q=w300


Можливо через декілька років ми побачимо наших учасників на нагородженні відомих кінофестивалів?

Наталя Красильникова, організаторка «ЄДок»

Наталя Красильникова

Автор фото: Ольга Сатіна

Шляхом голосування глядачів було обрано команду-переможця, яка отримала спеціальні призи. Подарунки і грамоти отримали всі учасники конкурсу.

Запоріжжя стало першим містом, в якому відбувся кіноконкурс. Наступні міста — Червоноград (18-21 жовтня 2018 року) і Суми (1-4 листопада 2018 року). Про деталі конкурсу ви можете дізнатися в офіційній спільноті проекту «ЄДок» у Facebook: https://www.facebook.com/EDOCumentary/

Текст: Олександра ЛОЗОВ’ЮК

Фото: Ольга САТІНА, Олександра ЛОЗОВ’ЮК