Студенти факультету журналістики взяли участь у семінарі “Медіа без упереджень: Слова мають значення”

Семінар “Медіа без упереджень: Слова мають значення” для запорізьких і дніпровських журналістів відбувається у Запоріжжі сьогодні. Організаторами форуму є офіс ради Європи в Україні, “Ліга захисту прав жінок” та низки правозахисних і медійних організацій.

Учасниками семінару “Медіа без упереджень” є представники регіональних медіа, громадських організації, які працюють у сфері гендерної рівності та з питаннями національних громад.

Жінки в Україні мають рівні можливості з чоловіками — така думка є доволі поширеною, але хибною. На цьому наголошують експерти і доводить статистика. За данними МВС щороку від домашнього насильства гине близько 600 українок. Утім, за словами уповноваженої з гендерної політики Катерини Левченко це лише 10-15% від загальної кількості реальних випадків.

quote-iconЕксперти констатують поширення сексизму, зокрема в рекламі, ток-шоу, політиці і в побуті

Також жінки в Україні відчувають утиск у галузі праці . Вони заробляють у середньому на 28% менше, ніж чоловіки. Відповідно до аналітичного звіту комісії Ради Європи з питань гендерної рівності за минулий рік, Україна перебуває в групі країн із найнижчим представництвом жінок у владі. Сьогодні український парламент усього на 12% складається із жінок. Також експерти констатують поширення сексизму, зокрема в рекламі, ток-шоу, політиці і в побуті.

Захід складається з двох сесій. У першій частині розглянули тему: “Гендерна рівність у держави та громадського суспільства задля подолання гендерних стереотипів та сексизму”.

Генеральний продюсер «UA: Українське радіо» Дмитро Хоркін сказав про те, що суспільний мовник задає тренд “толерантності”, але самим українським медіа важливо навчитися правильного ставлення до питань гендерної рівності, прав національних меншин. І навчити цього людей. А продюсерка Запорізької регіональної дирекції Національної суспільної телерадіокомпанії України Наталія Андреєва відзначила, що у програмах  «Запоріжжя суспільного» використовується найбільша кількість фемінітивів. На думку спікерки, це дає змогу глядачам усвідомити присутність і важливу роль жінки в суспільстві.

quote-icon
За даними останнього перепису населення 2001 року національні меншини в Україні становили 14 млн. людей, або 27% від усіх громадян

Друга частина семінару буде присвячена етичному висвітленню питань національних громад в медіа.

За даними останнього перепису населення 2001 року національні меншини в Україні становили 14 млн. людей, або 27% від усіх громадян. Тут живуть представники понад 100 націй. Найчисельнішими з них є росіяни, євреї, білоруси, молдавани, болгари, поляки, угорці, румуни, греки, татари, вірмени, роми.

Зокрема про ромську етнічну громаду йтиметься під час другої частини семінару. Представники ромських організацій та експерти говоритимуть про етичне висвітлення питань національних громад у медіа. Пряму трансляцію семінару можна переглянути за посиланням: 

Підготували студенти 3 курсу,

спеціальність «Радіомовлення»