В Запоріжжі вдесяте відбувся Всеукраїнський фестиваль «Сонячний зайчик»

Продемонструвати свій талант на традиційному Всеукраїнськомудитячо-юнацькому фестивалі авторської пісні «Сонячний зайчик» з’їхались учасники з різних точок України

Програма десятого Всеукраїнський фестивалю «Сонячний зайчик» тривала три дні: з 19 по 21 жовтня. В рамках фестивалю було проведено майстер-класи з вокалу, гітарного акомпанементу, сценічної мови і сценічного руху, акторській майстерності, режисури пісні, основам сценарної роботи, а також — мікрофонний практикум і психологічні тренінги.

Однією з поставлених задач цьогорічного фестивалю були виїзні концерти. Учасники відвідали дитячий будинок «Надія» та Запорізький центр соціально-психологічної реабілітації дітей. Заключний концерт фестивалю відбувся 21 жовтня у Великому залі ГДДіЮТ.  На сцені виступили  лауреати, педагоги і гості фестивалю.

Нам вдалося поспілкуватися з організатором фестивалю Оленою Алексеєвою та учасником Ігорем Титаренко, які розповіли нам про мотиви організації та участі в музичному проекті, про особисті враження і плани на майбутнє.


44650331_262740137718518_8540570780520415232_nquote yellow roundОлена Алексеєва, художній керівник Театру поетичної пісні, організатором Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю авторської пісні «Сонячний зайчик»:

— Що покладено в основу проведення фестивалю, якою є мета проведення?

—  Десять років тому, коли задумували цей фестиваль, ми побачили що авторська пісня в Україні катастрофічно старішає. Тож мета полягала у підготовці молодого покоління. В Запоріжжі на цей час вже була студія авторської пісні, ми навчали молодь, але це не було масовим явищем в Україні. В Харкові був гурток авторської пісні під керівництвом Федорової Ірини Миколаївни, вона також присутня на заході сьогодні. Всього було два таких молодіжних колективи. Вирішили що потрібно якось розвивати цей рух, тим паче ми маємо великий педагогічний досвід, методики з навчання авторської пісні, тож треба було цим ділитися. На той час я вже була викладачем гуртка авторської пісні. Знайшли майданчик для цих занять на базі Міського палацу дитячо-юнацької творчості, також нас підтримав Державний центр позашкільної освіти. І ось так, власне, ми почали проводити цей фестиваль із комплексом уроків, які навчають ефективному виконанню авторської пісні зі сцени. Зараз по сплину десяти років, виявилось, що цей фестиваль потрібен країні, з моєї точки зору, адже десять областей — це є майбутнє України, це ті, хто товаришують, спілкуються… Тож основною метою фестивалю є виховання гідних громадян та патріотів своєї єдиної країни.


Игорь Титаренко
quote yellow roundІгор Титаренко
представник клубу авторської пісні «Булат» м. Суми, учасник Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю авторської пісні «Сонячний зайчик»:

— Чи вперше ти береш участь в даному заході, з якою метою приїхав?

— На цьому заході — я вже пятий рік поспіль, кожного разу є щось нове, і це — дуже добре. Приїхав сюди, щоб дізнатись щось нове для себе, побачити своїх друзів-бардів, поспілкуватись із ними.

— Яку пісню ти сьогодні виконував, та які емоції переживаєш наразі, після виступу?

— Сьогодні я виконував пісню Андрія Козловського «Нам хватит», вона як і будь-яка пісня має свій сенс. Отримав величезне задоволення від виступу, заряд енергії, купу позитивних емоцій, радість переповнює, адже одразу після виступу почали обійматися з друзями, називаємо це «Капусточка» (сміється)…

— Кому завдячуєш своїм приїздом та чи плануєш наступного відвідати фестиваль?

— Своїм приїздом сюди завдячую нашому керівнику Тетяні Миколаївні Овчаренко, яка щороку з нашого міста возить нас , щоб ми могли вдоксоналювати свою музичну освіту. Так, я планую приїхати сюди і наступного року. Окрім того будемо залучати до нашої компанії інших людей, адже тут дійсно є чому повчитися: як грати, співати, як правильно вести себе на сцені, за це таким людям  велике спасибі.


Фестиваль проходив під егідою Міністерства освіти і науки України та Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради. Організатори фестивалю – «Театр поетичної пісні» Олени Іванівни Алексєєвої, Запорізький національний університет, Всеукраїнське об’єднання діячів авторської пісні.

Автор статті: Алла ЯРЕМЕНКО

Фото: Людмила ПИСАРЕНКО