Софія Кравченко і Марія Бабіна: в майбутньому ми плануємо вступити на факультет журналістики

16 листопада в Запорізькому національному університеті відбувся Медіафестиваль, участь у якому взяли учні шкіл Запоріжжя та області. Нам вдалося поспілкуватися з ученицями 10 класу Кравченко Софією та Бабіною Марією, які навчаються в ЗЄГ «ОРТ- Алеф». Представляли телевізійний матеріал «Новини Запоріжжя» та розповіли нам про його основні критерії, ідею та плани на майбутнє.

— В якій школі навчаєтесь і який проект представляєте?

— Ми навчаємося в гімназії ЗЄГ «ОРТ – Алеф» і ми подали інтерв’ю на тему «Пам’ятки міста Запоріжжя».

— Що надихнуло на створення проекту, як виникла ідея його створення?

— Оскільки ми живимо в місті Запоріжжі, ми хотіли показати людям, що не тільки такі місця, як Хортиця та ботанічний сад можуть бути цікавими для туристів.

— Ви працювали над ним самостійно чи вам хтось допомагав?

— Ні, ми працювали над ним самостійно, це була наша ідея. Самі учні мали реалізували цю ідею в життя, і ось ми представили її на медіа фестивалі в Запорізькому національному університеті.

— Скільки часу працювали над створенням проекту?

— Ідея до нас прийшла за день, питання ми також обробляли десь за день. Взагалі над своїм проектом ми працювали близько місяця, великий період часу зайняла обробка відео.

— Яка основна мета та завдання вашого проекту?

— Запоріжжя – це майже мегаполіс, який може допомогти знайти людям нові місця, показати, що наше місто — різноманітне й унікальне, що Запоріжжя з кожним роком оновлюється і стає краще.

— Яке основне призначення вашої роботи?

— Наша робота, для того щоб люди зрозуміли, що Запоріжжя — це місто, в яке можна подорожувати, дізнаватися щось нове, а не просто місто заводів та всього іншого. Це — не сіре місто, в ньому багато цікавих пам’яток, дивовижна архітектура. І ми хочемо, щоб люди це зрозуміли, і почали пізнавати Запоріжжя, як це зробили ми.

— Які основні критерії застосовувалися у вашому проекті?

— Ми хотіли дізнатися думку людей, що вони з приводу цього думають, чому обрали саме місто Запоріжжя. Ми виходили на різні вулиці, не просили людей робити щось, просто ми хотіли, щоб вони висловилися, ми хотіли зрозуміти, чого вони хочуть насправді.

— Які плани маєте на майбутнє?

— Хотілося б надалі реалізуватися в цій сфері, тому що ми вважаємо, що ми добре себе проявили, хотілося б вступити на факультет журналістики в Запорізький національний університет.

Катерина Корольова