Невеличкий тур пам’ятками міста: що подивитися в Запоріжжі

Запоріжжя є найбільшим промисловим центром України. Але ж не тільки. Тут і мальовнича річка Дніпро, і колоритні пейзажі запорізьких скелястих  берегів. Місто відоме своєю багатою історією. Кожен з нас чув про знаменитих запорізьких козаків, які "зустрічають" нас на в'їзді в місто.

Фото: life.zp.ua

Пам’ятки Запоріжжя — це музеї, театри, парки, архітектурні і історичні пам’ятники, грандіозні мостові споруди,  церкви, природні ділянки. Крім того, тут є ботанічний сад, залізна дорога для дітей, кінний театр і багато що інше.

А тепер  детальніше про декілька, на мою думку, найцікавіших місць Запоріжжя.

КІННИЙ ТЕАТР

Запорізький кінний театр — це фольклорно-етнографічний розважальний комплекс, заснований в 1993 році. Тут дбайливо зберігають старовинні козацькі обряди і традиції, проводять фольклорні вистави і кінні спектаклі, в яких беруть участь талановиті народні ансамблі. Крім того, у відвідувачів театру є прекрасна можливість покататися на красивих конях, купити пам’ятні сувеніри, які виготовляють майстра ковальської і гончарної справи.

www.photoukraine.com

На території кінного театру діє школа верхової їзди. Тут проводяться всі види тренувань для будь-якого рівня підготовки. Уроки проводить досвідчений інструктор. Також кінний театр запрошує зробити цікаві кінні прогулянки мальовничими місцями Хортиці.

Стилізований козачий побут в центрі колиски козацтва Хортиці, смачний обід, чарка горілки і вражаюча вистава – ось далеко неповний програма, якою ви можете скористатися тут. Тож, приємних вражень!

ЗАПОРІЗЬКИЙ ДУБ

Знаменита пам’ятка нашого краю, Запорізький дуб, не перестає дивувати своїх гостей незвичайною могутністю, мудрістю і величчю. Його вік приголомшує: за однією з версії -більше 700 років. Дуб є символом козацтва України. Цікаво, що хортицькі дуби, на думку багатьох істориків, згадуються ще в прадавніх хроніках імператора Візантії Костянтина Багрянородного (10 століття).

запорізький дуб

Фото: Дар’я Плотникова

На жаль,коренева система цього культового дерева була пошкоджена, за основною версією, в результаті підйому грунтових вод після спорудження греблі. Дуб почав засихати. Зараз дає листя лише одна гілка дерева. Поруч з дубом побудовано Покровський храм й історико-культурний комплекс під назвою «Запорізький дуб», де проводяться вистави і цікаві культурні заходи.

АНДРІЇВСЬКИЙ КАФЕДРАЛЬНИЙ СОБОР

Величний за своєю архітектурою Андріївський кафедральний собор був побудований в 2000 році. Храм названо на честь апостола Андрія Первозванного. Якщо дивитися зверху, то церква виконана у формі хреста з величезним центральним куполом. Поруч з ним —  висока дзвіниця. У соборі відкрита недільна школа, а також проводяться маса освітні заходи, лекції, кінопокази, тощо.

Фото: zaporozhyephoto.blogspot.com

Вдень  золоті куполи храму виблискують в променях сонця. Колони обрамовують фасад собору і верхні яруси дзвіниці, а класичний стиль, м’якість, легкість деталей і прекрасні настінні розписи створюють радісне враження від споглядання храму.


Яким цікавим і неповторним життям живе наше прекрасне місто. А скільки ще всього незвіданого довкола. Головне, мати бажання і час для того, що б встигнути поглянути все і навіть більше.

Даша ПЛОТНИКОВА