У Запоріжжі пройшов тренінг з гендерно-чутливої журналістики

4-5 листопада в приміщенні національної суспільної телерадіокомпанії України UA:Запоріжжя відбувся тренінг з гендерно-чутливої журналістики та журналістики в умовах конфлікту.

Дводенне навчання провела гендерна активістка Юлія Гончар. На заході також була присутня спеціалістка з комунікації Ганна Брєдова. «Ми хочемо проводити такі освітні заходи для медіа, щоб по перше журналісти розуміли як правильно етично будувати сюжети і надавати глядачам об’єктивну інформацію», — повідомляє Ганна.1

Протягом двох днів учасники плідно працювали в групах та активно обговорювали тему гендерної нерівності. Ця тема зацікавила не тільки професійних журналістів та викладачів, але й юних талантів, які в майбутньому мріють підкорити світ журналістики.

Перший день тренінгу був присвячений темі гендерної рівності та розширенню прав жінок. Учасники розглянули відмінність між статтю й гендером. Дізнались про гендерну нерівність у ЗМІ і порушили стереотипи суспільства, щодо ролі жінки і чоловіка. Окрема увага була приділена огляду національних зобов’язань України щодо гендерної рівності та ролі Медіа.

Другий день почали з обговорення конфліктів та засобів масової інформації. Обговорили як проводити медіа моніторинг з урахуванням гендерних питань. Далі учасники дискутували про гендерну приналежність та конфлікти, які необхідно висвітлювати.

Після підведення підсумків, учасникам запропонували відвідати виставу Дикого театру «Жінко, сядь», яка відбудеться у м. Запоріжжя в листопаді до початку щорічної акції «16 днів проти насильства». Відвідати захід можна лише зареєструвавшись в Facebook на сторінці United Nations Ukraine.

Автор: Андрєєва Анастасія

Фото: Олександр Малицький