Тільки з батьками ми можемо бути справжніми

На цьому світі, напевно, не має такої дитини, яка б усе життя мала ідеальні відносини з батьками. У цьому вині обидві сторони.

Діти зазвичай не хочуть слухати і намагатися зрозуміти батьків. Вони постійно поспішають жити і дорослішати. Батьки, у свою чергу, або постійно заняті, не мають сил і бажання бути повноцінною частиною життя дітей, або ж дуже сильно контролюють їх. На мою думку, у відносинах зі своїм чадо треба дотримуватися золотої середини. Тим паче, з поколінням, яке народилося у XXI столітті.

Більшість дітей, народжених після двохтисячних років, є дуже емоційними і чутливими, тому з ними потрібно постійно контактувати. Вони потребують іншого ставлення і виховання, їм потрібно відчувати своїх батьків, спілкуватися з ними, радитися, обіймати. Дуже важливою є підтримка. Діти потребують регулярного підбадьорювання, адже вони знаходяться у атмосфері постійної конкуренції. Не забувайте хоча б словами допомагати їм вірити у себе і йти до поставленої цілі.

Батьки та діти2

Не варто регулярно говорити дитині, що їхні труднощі – це не проблеми взагалі, адже свого часу також були тинейджерами. Не забувайте виявляти зацікавленність до життя вашої дитини, проте не демонструйте підвищенну увагу або не втручайтеся у особисте життя підлітків. Будуйте стосунки на терпінні, наполегливості та розумінні.

Не забувайте, що ми живемо у часи, коли Інтернет займає пріорітетне місце у повсякденному житті людини. Саме тому краще скерувати енергію своєї дитини на якусь справу, а не соціальні мережі. Таким чином вдасться побороти лінощі у ранньому віці. Варто допомогти молоді у процесі визначення власного хоббі аби запобігти «захопленню» негативними звичкамим.

Іноді батьки беруть на себе відповідалість за вибір майбутнього своєї дитини, проте й вона самотужки в змозі вирішувати питання, обирати те, що їй до вподоби. Не змушуйте виконувати те, що має назву «мої мрії, які не здійснилися». Залишайтеся для дітей другом, оскільки ви – найрідніші люди для них і тільки вам вони можуть повністю довіритися. Ви їм потрібні, бо тільки з батьками ми можемо бути такими, якими ми є насправді.

Автор: Валерія Єфіменко