Бабусі атакують або чи діють правила моралі у муніципальному транспорті?

Майже кожна хоч раз у житті людина користувалася послугами муніципального транспорту. До цього виду відносяться автобуси, трамваї та тролейбуси. Усі звикли, що ними їздять здебільшого люди похилого віку, але інколи трапляються випадки, коли бабусі чи дідусі починають безпричинно сваритися з іншими пасажирами. Зазвичай, їх «жертвами» стає молодь.

Люди поважного віку часто керуються правилами етикету та кажуть, що у нового покоління відсутнє поняття моралі, проте є багато випадків, коли вони ображали представників молодшого покоління юез поважних на те причин. Наприклад, історія студентки першого курсу факультету журналістики ЗНУ Ірина Бондар:

«Одного разу, після закінчення занять, я з двома подругами вирішила доїхати додому на тролейбусі. Ми зайшли і зайняли стоячі місця, ті, що біля вікна. Стояли втрьох і обговорювали домашнє завдання. На одній із зупинок у тролейбус увійшла бабуся. Мало того, що вона стала, відділивши собою мою подругу від нас, так вона ще й декілька разів наступила на ногу. Дівчинка попросила, аби жінка зійшла з її ноги, а у відповідь почула галасливий коментар: «От молодь пішла, нічого святого! Не поважають старших, нічого не роблять, моралі не мають». Ми проігнорували її слова і потім почали тихенько обговорювати свої теми. Бабуся вирішила, що отримала недостатню кількість уваги і безпідставно обізвала нас макаками!»

Проаналізувавши цю ситуацію, можна зробити висновок, що саме старше покоління не знає правил етикету, адже принижувати інших публічно – ознака невихованості. Таких випадків безліч і винними чомусь завжди залишаються молоді люди. Покращити відносини між пасажирами даного транспорту можна, але для цього необхідно навчитися бути ввічливим. А поки цього не сталося, залишається лише запастись терпінням.

Автор: Валерія Лисенко

Фото: інтернет-ресурс 061.ua