Як заробити грошей, якщо ти студент?

Робота не вовк, до лісу не втече… Але як показує практика, її важко знайти та легко втратити. Особливо, якщо ти студент. А якщо серйозно, в тебе є декілька варіантів.

Цей на випадок, якщо шукаєш роботу своєї мрії і прагнеш самореалізації.

Крок перший: візьми аркуш і напиши, все що ти можеш робити, свої навички, кількість часу, який готовий присвятити роботі. Згадай свій минулий досвід, емоції, та спробуй зрозуміти, яку роботу ти хотів(ла) б мати. 

Крок другий: створи резюме (можна взяти шаблон в інтернеті) і відгукнися на вакансії, які відповідають твоїм критеріям. Далі справа за малим — пройти співбесіду та гарно показати себе на стажуванні.

Другий варіант підходить, якщо гроші потрібні терміново, або ти ще не обрав професію мрії. Ось декілька варіантів, які можуть поліпшити твій фінансовий стан найближчим часом.

6

1.Фріланс і всі його різновиди. 

Плюси: сам корегуєш графік та навантаження від 2 до 7 годин на день, можеш працювати з будь-якої точки планети, заробітна плата прямо пропорційна  твоїй роботі.

Мінуси: доведеться завжди бути на зв’язку, дотримуватися чітких дедлайнів та постійно самовдосконалюватися. Можеш спробувати себе у ролі копірайтера, рерайтера, фотографа або адміністратора інстаграм.  Варіантів безліч в цьому плані. Можна спробувати все і обрати те, що сподобається найбільше. У середньому виходить від 5000 грн на місяць.

12. Офіціант вихідного дня.

Плюси: працюєш лише на вихідних, маєш чайові відповідно до своєї роботи.

Мінуси: цілий день на ногах, стрес та норовливі гості. Зазвичай така посада відкрита у ресторанах та готелях. Створи своє резюме, та звернися до закладів у яких хотів би працювати, домовся про стажування. Так за два повних робочих дні можна заробити приблизно 800 грн.

23. Промоутер\ аніматор. (друге на випадок, якщо любиш працювати з дітьми)

Плюси: часткова зайнятість, оплата по факту проведення заходу, не потребує додаткових знань.

Мінуси: мусиш працювати у будь-яких погодних умовах, довгий час на ногах, мусиш мати гарний настрій, навіть тоді коли його немає. В принципі за 4-6 годин роботи можна заробити від 300 до 500 грн. ( залежить від обов’язків)

3

4. McDonalds, Сільпо, АТБ

Плюси: працевлаштовують студентів, зазвичай оплата по годинах, кар’єрний зріст, не потребує додаткових навичок.

Мінуси: швидко набридає, немає жодної вільної секунди, сил після роботи не вистачить ні на що.  Заробітна плата залежить від кількості відпрацьованих годин. В середньому у McDonalds 60 грн\год, а там рахуйте самі. Сценарій звичний, напишіть резюме та зверніться до найближчого закладу.

45. Кур’єр. (Спробуй щось типу glovo)

Плюси: сам корегуєш графік, погодинна оплата.

Мінуси: мусиш мати машину або велосипед, працюєш у будь-яких погодних умовах. Зазвичай на таку роботу беруть лише хлопців, бо іноді замовлення дуже важкі.  Заробіток на місяць від 6-10 000 грн. Все залежить від відпрацьованих годин та кількості чайових.

5

Ну з вакансіями +- зрозуміло. Знайти їх у неймовірному обсязі можна на сайтах по пошуку роботи: work.ua, rabota.ua, olx або запитати друзів чи знайомих.   Але пам’ятай, все починається з тебе і твого бажання працювати та самовдосконалюватися.

Автор: Анна Маньковська