COVID-19: як епідемія вплинула на світ

Китайський коронавірус стрімко перетворився у світову загрозу №1. Про перші випадки хвороби ми почули ще в грудні минулого року, а вже через 3 місяці Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно визнала COVID-19 пандемією. 

Коронавірусна інфекція призвела до величезних людських втрат. В Європі лідерами за смертністю на сьогодні є Великобританія та Італія (більш ніж 30 тисяч загиблих). У світі ж лідирують США (86 тисяч). (за 15 травня 2020 року).

Ми маємо змогу спостерігати за ситуацією в режимі реального часу, серед найпопулярніших платформ варто виділити: 

Економіка

Анхель Гурріа, голова Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), у своєму виступі зазначив, що економіка переживає період шоку, значно сильнішого, “ніж під час терористичних атак 11 вересня або фінансової кризи 2008 року”.

Його слова також підтверджує останній виступ директорки-розпорядниці МВФ Кристаліни Георгієвої. Під час конференції з економічної солідарності вона заявила, що песимістичні прогнози МВФ будуть опубліковані раніше, аніж зазвичай. 

Значних втрат зазнали обсяги торгів на фондових біржах Китаю, падіння торкнулося навіть FTSE 100 (індекс Британської фондової біржі) і інших європейських бірж. За даними CNBC наразі падіння цін на нафту є рекордним з 1991 року.

З більш детальною інформацією рекомендуємо ознайомитись за посиланням.

Культура та спорт

У зв’язку з всесвітнім карантином скасовано або перенесено міжнародні масштабних подій. 

Євробачення 2020 відбудеться у форматі онлайн-концертів. Їх покажуть у раніше заплановані дні півфіналів 12 та 14 травня.  Один з наймасштабніших фестивалів музики та мистецтв Coachella та Burning Man пройдуть у форматі онлайн, або в інші дати. 

Ліги чемпіонів та Ліга Європи, за рішенням УЄФА, відкладено на невизначений термін, а Літні Олімпійські ігри, що мали розпочатися в Токіо, остаточно перенесено на липень 2021 року. 

Екологія

Найпершим відчув позитивні зміни саме Китай, через припинення авіа- та транспортного сполучення, повітря над країною значно очистилось. Про це свідчать дані NASA, що вказують на значне падіння рівня забруднення. Наступними стали канали Венеції, в одному з твітів житель міста зазначив “несподіваний побічний ефект пандемії” — вода стала чистою і прозорою. 

123

Але варто врахувати й негативні сторони. За даними Bloomberg в окремих регіонах США, у зв’язку з епідемією коронавірусу, припинено сортування сміття. Те ж саме стосується й зняття заборони на використання одноразового пластику, боротьба з яким триває стільки років. Це пояснюється тим, що багаторазові сумки є небезпечними, адже втримують в собі велику кількість бактерій. Також значний вплив має збільшення медичних відходів, зокрема лише медичні маски не піддаються перероблюванню, а дезінфекція міст провокує потрапляння токсичних речовин в екосистему.

Авторка: Анна Перекрест