П’ять кроків до «журфаку».

Ще малям вона мріяла про майбутню професію. Не дивно, що в родині лікарів зростала медична сестричка. Мало не щодня вона оглядала іграшкових ведмежат, ретельно вивчала їхній стан здоров’я.

джерело фото: сайт European Journalism Observatory

Минуло кілька рочків – і майбутня медпрацівниця вирушила до першого класу. Невідомо, чи атмосфера школи так подіяла, чи талант класної керівниці. Та вже за кілька тижнів дівчинка сказала, що стане вчителькою. Плюшеві пацієнти «перекваліфікувалися» на учнів. Дерев’яна вказівка замінила пластиковий фонендоскоп. Дівчинка старанно виписувала літери, розповідала «школярам» про множення й додавання.

Дорослішала наша героїня – і змінювалися її бажання. «Хочу стати психологинею», – твердо вирішила п’ятикласниця. – «Я консультуватиму підлітків. З мого кабінету виходитимуть усміхнені дружні сім’ї». На полиці з’явилися книги про стосунки. Дівчина переглядала психологічні фільми й старанно записувала поради до блокнота.

Кінематограф так вплинув на глядачку, що їй закортіло бути кінорежисером. Продумувати все до дрібниць, аби показувати глядачам якісний контент. Знімати різноманітні історії – романтичні й кумедні, приголомшливі та екстремальні. І головне – створювати у кожному фільмі щасливу кінцівку з посмішками та коханням.

Перша подорож літаком знову надихнула нашу героїню на зміни. «Професія стюардеси – це моє покликання», – писала вона в онлайн-блозі. – «Стильна та витончена супутниця пасажирів знатиме багато мов світу та подорожуватиме з США до Японії, з Алжиру до Чилі. Успішні бізнес-зустрічі та родинні мандри починатимуться з борта літака».

Швидко минули шкільні роки. Настав час для першого дорослого вибору. «Куди вступатимеш?» – цікавилися вчителі. А наша героїня лише знизувала плечима. Вона прагнула об’єднати всі дитячі бажання в єдиний омріяний фах. І їй це вдалося…

Дозвольте відрекомендуватися. Я першокурсниця факультету журналістики. Різноманітність, оригінальність – ось, чим приваблює мене цей шлях. Кореспондент пише про медицину, освіту, взаємини та подорожі. Він бере інтерв’ю, розповідає новини, тобто створює історії для глядачів. Журналіст знає багато мов, і в цьому – його перевага. Працівники ЗМІ навчають та надихають свою авдиторію.

Перетнути половину земної кулі, аби дістати ексклюзив, – це про нас, майбутніх спеціалістів. Ми ставимо питання «Чому?», розбираємося, вивчаємо та повідомляємо. Журналісти мають багато можливостей та ідей. Вони рухаються вперед, змінюються та перетворюють суспільство.

Nulla dies sine linea разом з журналістикою.

Наталія ДАНИЛЮК