Поради для ефективного дистанційного навчання: як організувати себе і почати все встигати.

Для багатьох студентів перехід на дистанційне навчання – складне випробування. Потрібно щодня організовувати себе, знаходити мотивацію виконувати домашнє завдання, правильно розподіляти час, щоб усе встигати тощо. Можливо, ми не відкриємо Америку, але це той самий знак, що час приділити увагу навчанню настав.

Не відвертайте увагу на соціальні мережі та розважальні сайти.
Всім давно відомо, що продуктивність знизиться, якщо постійно відвертатися або взагалі робити декілька справ одразу. Існує багато додатків, які тимчасово блокують непотрібні сайти або застосунки на телефоні. Можна самостійно обрати, куди ви зможете заходити, а що буде недоступно деякий час.

Іншим варіантом є використовувати техніку «Помодоро»: виконувати якусь задачу 25 хвилин, після неї робити паузу в 10 хвилин, і так декілька разів. Ця техніка є ефективною, бо ви не відволікаєтесь від роботи, адже знаєте, що далі на вас чекає перерва.

Завжди ставте собі дедлайни.

Кінцеві дати для здачі деяких робіт можуть бути аж через декілька місяців, але це не значить, що потрібно відтягувати час до найостаннішого дня. Можна виконати завдання в той же або наступний день, як ви його отримали, виділивши на це не більше 48 годин. Що робити, якщо не встигнете – вирішувати вам.

Гарним варіантом, аби нічого не забути зробити, є записування планів і ведення щоденнику. Є безліч способів як це зробити, але важливо знайти найефективніший для себе. Ось подивитесь, що, завдяки дедлайнам, ви почнете встигати більше, а також припините відкладати справи.

Просто розпочніть.

Всі ми знаємо те відчуття, коли не можеш себе змусити розпочати робити домашнє завдання, адже є цікавіші заняття. Але дуже часто наприкінці дня починає мучити совість, адже ви зробили усе, окрім потрібного навчання! Це називається прокрастинацією.
Скажіть собі, що будете займатися цією справою лише п’ять хвилин, і ви вже зробите половину, адже головне – розпочати. Це пов’язано з тим, що людина відчуває контроль над собою, і вже не хоче його втратити, намагаючись зробити справу до кінця.

Не забувайте про здоров’я.

Не забувайте частіше виходити на свіже повітря, слідкувати за своїм харчуванням, а також займатися спортом (для початку можна робити хоча б зарядку вранці). Доведено, що це підвищує продуктивність, а головне – дає енергію займатися навчанням.

Бажаємо успіху в опануванні своїх майбутніх професій, навіть, якщо це відбувається дистанційно. Адже найголовніше – лише ваша мотивація та бажання вдосконалюватись щодня!

підготувала Мартинко Марія