Їхати чи не їхати, ось в чому питання.

Життя в режимі карантину й самоізоляції має не найкращий психологічний вплив на людей. Люди розчаровуються з кожним днем все більше і більше з появою нових карантинних обмежень. Хтось закривається в собі, а хтось не може терпіти негатив, що кипить всередині й поспішає вилити це на інших людей. В основному майданчиками для прояву подібних емоцій стають соціальні мережі. Там досить легко виплеснути гнів на незнайому людину без будь-яких наслідків, чим деякі особистості вдало користуються.

Подорожі — одне з нових соціальних табу в період пандемії. Всі ми знаємо як швидко люди люблять змінювати поняття «норми». Пару років тому людина, яка ніколи не подорожувала здавалася важкою на підйом, хтось навіть міг вважати це дивним, адже всі хочуть подорожувати, чого ж сидіти! Але зараз все докорінно змінилося. Деякі люди вважають за краще засуджувати й навіть ображати людей, які наважуються на подорож в цей нелегкий час.

Кріста Томасон, доцент кафедри філософії Свортморского коледжу, розповіла, що люди починають обурюватися й засуджувати інших, коли ці інші не дотримуються загальноприйнятої суспільством норми.

Багато хто боїться покинути свій власний будинок, а тут ціла подорож в іншу країну. Деякі люди поважають карантинні обмеження (або хоча б намагаються), носять маску, дотримуються дистанції і не ходять в громадські заклади, а деякі вже втомилися й хочуть від цього відпочити. На етапі планування поїздки потрібно зрозуміти, що щастя дійсно любить тишу і, можливо, варто відмовитися від красивих фото в стрічці соціальної мережі. Адже є великий ризик зіткнутися з тревел-шеймінгом.

Багато хто скасовує відпустки й поїздки до близьких за різних карантинних причин. Коли хтось насолоджується подорожжю, люди можуть злитися, заздрити й відчувати несправедливість, адже вони відмовилися від цього й засмучуються, коли бачать, що інші не зробили те ж саме.

На жаль, «критики» не розуміють, що їхні висловлювання не зовсім конструктивні. Мало ймовірно, що у них вийде змінити думку мандрівника шляхом інтернет-цькування. Будинок залишається найбезпечнішим місцем, але ризик захворіти у людини, яка наважується поїхати закордон і дотримується там всіх заходів безпеки, може виявитися набагато нижче, ніж у тих, хто залишився в рідному місті, але регулярно відпочиває в барі без маски. Ми не можемо оцінити перспективи кожного мандрівника, але ми можемо не піддаватися спокусі залишити неприємний коментар під фотографією.

Якісь країни вже відкрили свої кордони для туристів, якісь ще досі на замку й з побоюванням визирають з-за закритих дверей. Але як би там не було, всі ми розуміємо, що кожен відповідає сам за себе. Та чи варто залишати рішення за голосом з телефону, що вічно все критикує?

 

Автор: Олександра Кутова

Джерела:

https://edition.cnn.com/travel/article/travel-shaming-pandemic/index.html

https://livingintravels.com/news/trevel-shejming-stal-trendom-2020-goda/?utm_source=fb