Звідки взявся вираз «газетна качка»?

Є декілька версій:
1️⃣ Вираз «газетна качка» виник у XVII столітті в Німеччині. На матеріалах журналістської вигадки тогочасні газетярі ставили позначку «NT» (non testaur — не перевірено, що на слух сприймалося як «енте», що німецькою означає «качка»).
2️⃣ Друга легенда найрозповсюдженіша.
В одній з газет більш ніж столітньої давності розповідалося, що відомий бельгійський гуморист Корнеліссен надумав познущатися над легковір’ям публіки і надрукував у журналі таку замітку:
«Ненажерливість качок відома, але вона найбільш виявляється з наступного випадку. Один вчений купив 20 качок і негайно наказав порубати одну з них, з пір’ям і кістками, в дрібні шматочки, якими нагодував інших птахів. Кілька хвилин потому він вчинив так само з іншого качкою, потім з третьої, четвертої і так далі, поки залишилася тільки одна, яка пожерла, таким чином, 19 своїх подруг ».
Журнал надрукував цю маячню, інші передрукували, і кілька днів всі тільки й говорили, що про ненажерливість качок. Тільки після того, як автор сам розкрив секрет «наукового досвіду», стало ясно, що трапилося. З цих пір всяка брехня у пресі стала іменуватися качкою.
Дивно? Ще дивовижніше інше. Через багато років одна з американських газет знову надрукувала усіма забуту вигадку Корнеліссен, і знову знайшлися диваки, які повірили цій старій ненажерливої газетну качку.
Інформація з сайту: www.facebook.com/zhurfak.znu