Українські серіали, які варто подивитись

У цей складний час дуже важливо дбати про свій психологічний стан, відволікатися від постійного напруження та переживань. Серіали допомагають трішки відпочити та розслабитися. Завдяки такому відпочинку можна поновити свої психологічні сили та зробити розрядку мозку.  Саме тому пропонуємо вам добірку гарних українських серіалів.

   «Спіймати Кайдаша» 

Український драматичний 12-серійний телесеріал 2020 року, який стровирила компанія «ПроКіно» для телеканалу СТБ. В основі сюжету лежить повість Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». Кожна серія триває від 45 хвилин до 65 хвилин. Події телесеріалу розгортаються хронологічно від 2005 до 2014 року, протягом десятиріччя у часи незалежної України. Основні сюжетні лінії телесеріалу розгортаються навколо віковічної проблеми протистояння двох поколінь однієї родини: батьків та дітей. Сюжет телесеріалу повниться різними драматичними конфронтаціями між усіма членами родини, апогеєм конфлікту стає 2014 рік, коли сім’ю розділяє ще й ставлення до Майдану. Один син Кайдашів — Лаврін — у важкі для України часи проявляє свої патріотичні погляди та долучається до боротьби за незалежність України, пішовши добровольцем на війну захищати Україну супроти російської агресії. Водночас інший Кайдашів син — Карпо — пристав на москвофільські позиції, став прихильником Росії, звинувачуючи «майданутих» у Революції гідності та в окупації Криму й Донбасу.

   «Дефективи»

Український комедійний телесеріал, який виходив з 2018 року по 2020 рік має 3 сезони. Кожна серія триває по 25 хвилин. Створений компанією «17 Production» для телеканалу НЛО TV. Серіал є продовженням історії двох друзів Тайсона та Цезаря. Сюжет серіалу розповідає про роботу детективного агентства, яке створили два друга. Кожна серія це нова детективна кумедна пригода.

 «Джек &Лондон»

Український комедійно-детективний серіал, який створений компанією «SFERA FILM» для телеканалу 1+1. 12-серійна комедія вийшла в 2021 році. У серіалі розповідається історія юриста Влада Шевчука, який мріяв продовжувати кар’єру в Лондонському суді. Його брат Леонід працював у місцевому відділі поліції доки йоги несправедливо осудили. Пісня цього Влад повертається до свого рідного міста. Владу дістається пес його брата Джек. Влад помічає, що пес починає з ним розмовляти. Головний герой думає, що це галюцинація, але пес продовжує з ним спілкуватися. Пес хоче, щоб Влад знайшов тих людей, які підставили Леоніда. Для пошуків Влад влаштовується у відділ поліції де працював його брат.

«Кава з кардамоном»

Український історично-драматичний серіал, який вийшов у 2021 році на телеканалі СТБ.  Серій 10, кожна триває 55 хвилин. В основу серіалу покладено роман Наталії Гурницької «Мелодія кави у тональності кардамону». Серіал розповідає долю молодої дівчини, яка починає будувати стосунки з набагато старшим одруженим польським шляхтичем.  Через це їх чекає осуд. Все це відбувається у Львові в середині XIX століття, в часи «Весни народів».

«Найкращий сищик»

Український історично-детективний серіал, який вийшов у 2021 році на телеканалі ICTV. Серіал має 8 серій, які тривають по 40-50 хвилин. Цей серіал є екранізацією детектива українського письменника Владислава Івченка «Найкращий сищик імперії на службі приватного Капіталу». Серіал розповідає про детектива XX століття Івана Підіпригору, якому допомагає дивакуватий напарник граф Осико-Маєвський. Колишній філер Іван довго мріяв про відставку та власну ділянку землі. Після відставки головний герой купує хутір на Полтавщині та стає приватним детективом.

«Клан Ювелірів»

Український драматичний серіал, який вийшов у 2015 році на телеканалі Україна. Серіал має 5 сезонів та 95 серій. За сюжетом, солдати Георгій Метревелі з Кутаїсі та Борис Кравець із Полтави, що відслужили в радянській армії, вирушають до Львова, щоб опанувати ювелірну справу. Обидва  чоловіка закохуються у тендітну Олену, яка зрештою обирає Георгія. Відтоді головні герої стають ворогами, а їхнє протистояння розтягується на більш ніж 20 років.

«Історія одного злочину»

Український документальний детектив, який вийшов у 2017 році на телеканалі Україна. Серіал має 4 сезони та 200 серій, кожна з яких триває 45 хвилин. Кожна серія це реконструкція найбільш заплутаних злочинів, які відбувались в Україні з 1991 року. У серіалі розкриваються деталі розслідувань по тій чи іншій справі.

«Райське місце»

Український детективно-драматичний серіал, який вийшов у 2017 році на телеканалі Україна. Серіал має 100 серій, кожна з яких триває 45-50 хвилин. Серіал розкриває історію Ніни, яка в ранньому дитинстві втратили батьків та переїхала жити до дядька в село на Закарпатті. Ніна влаштовується працювати у готель «Райське місце», де закохується в онука власників готелю, але односелець  Ніни постійно їм заважає. Ніна хоче завоювати прихильність господині Тамари, але успіхи Ніни спровокували заздрощі колег  і навіть родичів.

«Швидка»

Український комедійний телесеріал, який виходив з 2019 по 2021 рік на телеканалі НЛО TV. Серіал має 4 сезони та 112 серій, кожна з яких триває по 25-30 хвилин.  Серіал показує історію життя з команди лікарів. Герої серіалу постійно потрапляють у веселі ситуації, а також розв’язують складні обставини.

«Громада»

Український комедійний серіал, який виходив з 2019 по 2021 рік на телеканалі НЛО TV. Серіал має 2 сезони та 60 серій, кожна з яких триває по 24 хвилини. Серіал розповідає про Алісу, яка повернулася з навчання у Європі до рідного міста з грантом на будівництво молодіжного центру. Аліса збирає команду активістів та чиновників, які байдуже ставляться до своєї роботи. Кожна серія показує діяльність Аліси та її команди.

                                                                                                 Анастасія Лиховоз