Студенти ЗНУ голосували у перших таємних виборах голови Студради

IMG_20150519_111747Сьогодні в Запорізькому національному університеті відбулися перші таємні вибори Голови Студентської ради. Цього року через зміни у законодавстві про вищу освіту вибори лідера студентського самоврядування відбувались за новою системою.

Раніше у виборах брали участь декілька делегатів від факультетів. Сьогодні ж проголосувати міг коженIMG_20150519_121252 студент денної форми навчання. Для цього достатньо було прийти до Тимчасової виборчої комісії (ТВК), яка розташовувалась на кождому з 13 фаультетів, показати студентський квиток та отримати бюлетень після підпису у відповідному бланкові.

Про цьогорічні нововведення розповіла діюча Голова Студради Ольга Лебєдєва. За її словами, оскільки кандидат на пост голови зареєструвався лише один, вибори у такій формі спочатку не збирались проводити:


Ольга Лебєдєва також розповіла, що бюлетені для виборів друкували у видавництві університету, а урни для організатори  отримали у районній адміністрації.

IMG_20150519_115529Робота ТВК на кожному з факультетів розпочалася у різний час, в залежності від того, у яку зміну навчаються студенти цього факультету. Кожен виборець мав змогу ознайомитись із програмою кандидата Анни Югріної та членами її команди попередньо у соцмережах, а також безпосередньо на місці голосування.

Студенти позитивно відгукувались про такий формат виборів, зокрема студентка факультету журналістики Анастасія Потапенко прокоментувала, що ці вибори були дійсно демократичними:

Студент біологічного факультету Володимир Алипов  також прийшов на вибори та запропонувавIMG_20150519_111504 запровадити ще й інтернет-голосування, аби студенти, що не були у день виборів в університеті, також мали змогу проголосувати:

IMG_20150519_125048Напередодні виборів кожен студент ЗНУ мав змогу стати незалежним спостерігачем та відвідувати ТВК, спостерігати за виборчим процесом. Так само формувались і виборчі комісії. Зокрема студент математичного факультету Денис Гнап був членом ТВК на своєму факультеті та прокоментував активність студентів у волевиявлені:

Поки студенти голосували за чи проти нового кандидата на пост лідера студентського самоврядуванняIMG_20150519_120953 діюча голова Ольга Лебєдєва поділилась думками щодо останніх годин свого перебування на цій посаді:

Вибори завершаться сьогодні о 19.00, після чого лічильні комісії підрахують кількість голосів. Результат виборів буде відомий уже сьогодні ввечері.

Марина Галич