Журналіст Роман Колгушев: «Я вже давно не пишу тексти, я пишу коди»

26 лютого 2016 року на факультеті журналістики Запорізького національного університету відбувся тренінг від провідних спеціалістів проекту StopFake.org. Один із спікерів – Роман Колгушев, викладач Могилянської школи журналістики та голова з цифрових інновацій в українській англомовній газеті Kyiv Post. Журналіст поділився своїми знаннями та практичним досвідом у сфері збору, структурування та візуалізації даних

Роман Колгушев у формі презентації розповів студентам про нові тенденції журналістики даних. Актуальність теми тренінгу, в першу чергу, обумовлена появою нових можливостей пошуку та інтерактивного аналізу інформації. Адже у період швидкого зростання кількості даних та спрощення доступу до них інструментарій журналіста значно збагатився. Для того, щоб кожен із учасників тренінгу мав змогу особисто спробувати ці нові механізми, Роман Колгушев запропонував чимало корисних освітніх та практичних медіа-платформ. 

Серед них і базові курси програмування в контексті журналістської діяльності. «Я вже давно не пишу тексти, я пишу коди», зізнався журналіст. Роман Колгушев поділився досвідом, як завдяки програмуванню він навчився швидко фільтрувати потік численних звітів та декларацій і виокремлювати з них дійсно цікаву та актуальну інформацію.

Також гість продемонстрував студентам різні види професійної візуалізації даних у формі інфографіки, на прикладі «Зоряних війн» і, навіть, онлайн-гри «Вгадай зарплатню чиновника». Враховуючи те, що сьогодні алгоритм пошуку та обробки інформації значно змінився,  завдання журналіста опанувати нові технології цього процесу.

Лозов’юк Олександра