На бакалавра — до Києва, на магістра — до Запоріжжя

Для неї здобуття рівня магістра стало не тільки цікавим, а й максимально важливим етапом у житті, від якого залежала майбутня кар'єра. Історією свого навчання знавець товарознавства та марекетингу, співробітниця одного з українських банків, Наталія поділилася з нами

— Ви отримували освіту в двох вищих вузах України. Розкажіть про етапи свого навчання.

— Так, дійсно, спочатку я навчалася в київському училищі КНТЕУ, протягом трьох років отримувала професію товарознавець. Після цього поступила на 3 курс інституту  та осягала фах маркетолога. Університет закінчила на стадії бакалавра. На магістратуру, на жаль, не пішла у зв’язку з грошової проблемою. На той момент не було таких коштів, щоб заплатити за магістратуру. Мені дуже подобавсяя цей університет, адже він дає дуже сильну базу, гарну освіту, там дуже цікаві викладачі. Частина викладачів — власники своїх підприємств, які викладають тільки для задоволення. ВНЗ закінчила в 2011 році, після цього повернулася в рідне місто Запоріжжя.

— Як склалося ваше життя після повернення в рідне місто?

— Я знайшла роботу. Перший час я працювала у бізнесі, була менеджером з продажу. У зв’язку з економічному кризою в країні, цей бізнес вичерпав себе ті обсяги, які були у 2008, 2006 році. У 2012 вже тих обсягів не було, відповідно зарплата була набагато нижче. Тому я вирішила кардинально змінити свою професію, пішла працювати в банк звичайним економістом у роздрібний бізнес. У банку працюю до сьогодні. Економістом відпрацювала близько року, і після цього мені запропонували підвищення до начальника відділу. Однією з умов підвищення була вимога закінчити освіту, яка до того в мене була незакінчена. Тож для підвищення я мала закінчити магістратуру. Я почала шукати ВНЗ, де зможу закінчити освіту і отримати магістра, і знайшла такий в Запоріжжі.

— Ось ви провчилися в двох різних вищих навчальних закладах. Проведіть, будь ласка, паралель між університетами Києва та Запоріжжя.

— Це, досить таки, глобальне питання. Я побачила значну різницю, в першу чергу, у вартості навчання. В Києві це був один з найдорожчих факультетів, а в Запоріжжі — один із найдешевших. Я була в шоці. Але, і за освітою різниця величезна. На магістратурі давали ті знання, які я отримала на 3-4 курсі КНТЕУ на бакалавраті. Тож мені не було складно ані написати дипломну роботу, ані здати сесію. Це було легко і невимушено.

— За час вашого навчання, чи доводилося стикатися з корупцією в університетах?

— Ви знаєте, це дуже делікатне питання. Насправді з цим бореться половина нашої країни, десь — успішно, десь — ні. Тому я думаю, озвучувати це не варто, але всі ми знаємо, що корупція в країні присутня. Але якщо ти готовий вчиться сам, то зможеш здасти все самостійно, тільки завдяки знанням.

Підготувала Катерина ТИМЧЕНКО