У Запоріжжі відбулася зустріч із головою Національної спілки письменників України

29 листопада до Запоріжжя завітав голова Національної спілки письменників України Михайло Олексійович Сидоржевський, зустріч з яким відбулася в ЗОДА за участі запорізьких діячів культури, представників влади та ЗМІ

Напередодні з’їзду спілки письменників України, запланованої на 29 листопада, Михайло Сидоржевський розказав про плани та перспективи організації, а також — про існуючі проблеми та можливі шляхи їх вирішення. Голова НСПУ неодноразово наголосив на тому, що Спілка є позаполітичною структурою. «Ми — позапартійна організація. Спілка письменників України відстоює українські національні інтереси в царині культури, в царині літератури і не виступає на боці тієї чи іншої політичної партії», — зазначив він.

На зустрічі також виступив голова Запорізької спілки письменників Олександр Олексійович Медко, який розказав про книговидавничу справу в Запоріжжі, про пожвавлення і літературного, і видавничого процесу. Говорили про нові книжки видавництва «Дике поле», які привернули увагу та здобули нагороди на цьогорічному фестивалі «Запорізька толока». Гран-прі фестивалю отримала антологія «Письменники Запорізького краю (кінець ХХ- початок ХХІ століття)», про створення якої розповів Олександр Медко: «Ми зрозуміли, що в нас немає підручників для вивчення літератури рідного краю. І ось в Запоріжжі спільними зусиллями вдалося видати книгу, в тому числі й завдяки ініціативі обласної адміністрації». На зустрічі привітали директора видавництва «Дике поле» Олександра Лазутіна з перемогою. «Це спільне досягнення. Досягнення письменників, Запорізької спілки, укладачів. На мою думку, вийшла пристойна і ошатна книжка», — наголосив видавець.

www.zoda.gov.ua

Ще два видання «Дикого поля» нагороджені відзнаками на «Запорізькій толоці»: літературознавча книжка Ольги Стадніченко «У свічаді слова: література, письменник, час» і фотоальбом «Запорізький край», великоформатне арт-видання. «Це перша книга такого формату за 24 роки діяльності нашого видавництва. Вона репрезентує область і в Україні, і в світі», — розказав Олександр Лазутін. До речі, на цьогорічну «Запорізьку толоку» спілка письменників України вперше була запрошена як офіційний партнер заходу.

На зустрічі обговорили також питання «гутенбергової ери» та перспективи друкованих видань, функції Інституту книги, можливості літературно-мистецьких проектів за участю різних Національних спілок України. Михайло Сидоржевський розказав про цікаві культурні заходи в Києві, що відбуваються за участі діячів різних видів мистецтва: щомісяця в столиці відбуваються «Творчі ковчеги», в яких беруть участь і письменники, і художники, і музиканти, і театральні діячі. На зустріч в ЗОДА завітали і представники Дніпровської обласної організації Національної спілки письменників. Поговорили про баланс традицій і сучасних тенденцій у розвиткус пілки, про можливості розвинення та привернення уваги до творчої організації. «Спілка письменників — це складний механізм, який тяжіє до якихось традицій, але в той же час і модернізується. Ми почали рухатися в сторону «омоложення» Спілки, розвинули міжнародні контакти: обмін делегаціями, обмін книжками, взаємні публікації в ЗМІ. Сьогодні в Україні відбувається чимало виставок, видавничих подій, функціонує низка громадських інституцій. Ми теж хочемо бути помітними гравцями на полі ураїнської культури», — зазначив Михайло Сидоржевський.

Олександра ЛОЗОВ’ЮК