3G-інтернет у Запоріжжі: коли і як дорого?
Ще у лютому в Україні Нацкомісія визначила переможців на отримання ліцензій на зв'язок в стандарті UMTS (3G). З тих пір 3G повільно, але впевнено ступає по Україні. В Запоріжжі вже зявилися десятки бігбордів, які анонсують новий зв'язок у нашому місті, а мобільні оператори чи не щотижня надсилають користувачам повідомленнями з пропозиціями зареєструватись для підключення 3G. Коли з’явиться інтернет «нового покоління» в Запоріжжі і скільки він коштуватиме дізнавались «Пороги».
Що таке «3G»?
Літера «G» — означає не що інше, як Generation (покоління — англ.) І позначає кілька стандартів зв’язку, які діють схожим чином.
«Третє покоління технології мобільного зв’язку» — набір послуг, який включає до себе як високошвидкісний мобільний доступ до послуг мережі Інтернет, так і технологію радіозв’язку. Тобто новий зв’язок забезпечує не лише швидший у 3-4 рази інтернет, але і більш високу якість звуку, а також мультимедійні сервіси. На ділі це буде виглядати приблизно так: онлайн-перегляд фільмів у високій якості, рухаючись, скажімо, на авто; більш якісне покриття мережі – високо в горах і далеко від міста.
Коли 3G буде в Запоріжжі?
Три найпопулярніші українські оператори «Київстар», «МТС» та «Life» отримали ліцензії на створення 3G мережі в Україні.
Оператори заявили, що для створення мережі потрібно шість-сім місяців. Але «Life» «погрожує» почати запуск вже на початку літа. Відповідно до умов, переможці зобов’язані за 18 місяців запустити мережу третього покоління на території всіх обласних центрів України. А протягом шести років — на території всіх районних центрів і всіх населених пунктів з населенням більше 10 тисяч осіб.
Першою підключиться столиця — появи 3G можна очікувати вже до початку серпня. До кінця року мережа покриє все місто. 15 травня Київстар почав відкрите абонентське тестування 3G-мережі в місті Бровари, що на Київщині.
А от у деяких зонах виникнуть проблеми. Існує ряд «мертвих зон», де працюють засоби військової радіолокації. Це стосується Харкова, Вінниці, окремих зон в Одеській, Дніпропетровській областях, і нашої Запорізької області. Частоти подекулди зайняті спецзв’язком військових. І переведення їх на потреби громадськості вимагає значних витрат.
МТС, у свою чергу, також запустив тестовий 3G, але у Харківському метро.
У Запоріжжі також можна спробувати новий зв’язок. На сайті life.ua вказано більше 10 позначок на мапі України, де ніби-то діє 3G. У нашому мсті – на вулиці Анголенка, 15. Ми сходили у цей пункт і виявили, що протестувати 3G інтернет можна тільки із приладів цього сервісного центру. Для пошановувачів інтернет-серфінгу обладнаний столик із двома планшетами, що підключені до мережі.
Після тестування ми виявили, що сторіки мережі завантажуються так само, як і зазвичай, а от відео, навіть високої якості, дійсно швидко відтворюються.
Працівники сервісного центру розповіли, що поки протестувати новий зв’язок із власного пристрою не можна. Також сказали, що поки немає ні цін, ні тарифів для 3G зв’язку. Хоча пообіцяли, що за 2-3 місяці ситуація має змінитьсь.
Скільки коштуватиме новий зв’язок?
Через це, а також значні витрати операторів під час купівлі ліцензії (понад 8 мліардів за три ліцензії) та технічного оснащення (по 1 мільярду з оператора) новий зв’язок буде значно дорожчим за попередній.
На сьогодні жоден з трьох абонентів не подає інформації щодо вартості 3G. Звичайно, що кожен запевняє – зробить усе, щоб новий зв’язок був доступний для різних категорій населення.
Тим часом, фахівці не дають втішних прогнозів щодо вартості «мережі нового покоління»:
«Населення має розуміти, що цей зв’язок (3G) не може коштувати стільки ж, скільки коштує зв’язок 2G», — зазначив президент «Київстару» Петро Чернишов. Він додав, що зараз український абонент в середньому платить за зв’язок 36 гривень на місяць. У той же час в Молдові та Білорусі платять, в середньому, по 6 доларів в місяць, у Польщі — 14 доларів.
P.S. Купуючи новий «девайс», звертайте увагу, чи підтримує він 3G — скоро це стане вам у пригоді. Ті, у кого є 3G-смартфони, планшети і мобільні телефони, при включенні мереж цього стандарту моментально побачать значок 3G на екрані.
Для того, аби користуватись новим зв’язком користувачам не потрібно буде змінювати сім-карту, для цього достатньо буде налаштувати телефон, якщо, звісно, він підтримуватиме послугу.
Цікаво, що поки у нашій державі лише розробляють план впровадження мережі 3G, в Європі потроху переходять на 4G зв’язок.
За матеріалами: gigamir.net, telegraf.in.ua
Інфографіка: www.telegraf.in.ua
Марина Галич