Як звучить Антоніо Вівальді на… саксофоні, або 5 кавер-версій світової класики

Завтра, 4 березня, виповнюється 340 років із дня народження відомого італійського композитора, скрипаля, педагога та диригента Антоніо Лучо Вівальді.

Талановитий музикант залишив неймовірно велику музичну спадщину. Сьогодні, композиції скрипаля-віртуоза звучать на концертах, в багатьох фільмах, а більшість музикантів намагається так само неперевершено та майстерно зіграти їх. Пропонуємо вам 5 кавер-версій однієї з найвідоміших мелодій — «Гроза», третьої частини концерту «Літо» з легендарного циклу «Пори року»:

Одну з найвідоміших композицій для скрипки звісно не зміг оминути німецький скрипаль-віртуоз Девід Гарет. Займаючись музикою з раннього дитинства, він досконало оволодів скрипкою, виступав у складі не одного симфонічного оркестру, а зараз дає сольні концерти, виконуючи кавер-версії як класичних композицій, так і відомих сучасних треків. Девід Гарет вважає за необхідне пропагувати та прищепити любов до класичної музики у молоді, саме тому намагається подати її в новому ключі.

Не менш цікаво та яскраво виконали цю композицію «The Whoop Group» — пізнаваний польський саксофонний квартет, що складається з чотирьох молодих і працьовитих музикантів-початківців. Кожен з учасників є випускником престижних музичних закладів, а також — лауреатом багатьох премій і конкурсів. Дружба та любов до музики об’єднала хлопців і з 2016 року вони розпочали спільну музичну діяльність.

Всього два тижні тому, в мережу Youtube потрапила ще одна цікава кавер-версія музичного твору. Двоє молодих людей Катрін Беттс і Джошуа Вебстер створили власний канал під назвою «Kaboom Percussion», де вони щотижня виставляють цікаві відеороліки, з оригінальним виконанням відомих композицій. Їх увагу не оминула й творчість Антоніо Вівальді. Разом з Роберто Отемо вони майстерно зіграли композицію на ксилофоні та показали невелике шоу.

Хто б міг подумати, що класика прозвучить в аранжуванні електро-гітари? Молода французька гітаристка Тіна перевершила будь-які очікування і зіграла метал-кавер композиції. Віртуозна гра на гітарі та цікаве звучання не можуть не захоплювати подих. Тож не дивно, що відео зібрало більше десяти мільйонів переглядів.

В свою чергу, американка Девіка виконала композицію на ударних. Пам’ятаючи, як в дитинстві цілими днями в домі грала класична музика, дівчина знайшла натхнення зіграти музичний твір на своєму «рідному» інструменті.

Влада ХОМУТОВА