7 парків Європи, де ви із задоволенням прогулялися б

До Європейського дня парків, що відзначається 24 травня, ми підготували фотографії унікальних європейських парків. Історія деяких сягає корінням ще у середньовіччя, інші є витворами сучасності, але що головним чином об'єднує всі ці парки - це казкова атмосфера краси.

Парк Кьокенхоф в Нідерландах Фото: mperial.livejournal.com

Парк Шенбрунн, Відень, Австрія

http://cdn-1-wdh.habsburger.net/

http://cdn-1-wdh.habsburger.net/

Акуратно підстрижені дерева, троянди, численні фонтани, химерні скульптури, декоративні арки та знаменита глоріетта — австрійське бароко втілилося у кожному куточку цього віденьского парку. Відвідувачі парку можуть вдосталь насолодитися культурною програмою: тут влаштовують музичні спектаклі і концерти, є декілька цікавих музеїв, наприклад,«Будинок пальм», а також — найстаріший у світі Шенбруньский зоопарк.


Парк Гуеля, Барселона, Іспанія

barcelona-spain.ru

Парк Гуеля був задуманий як зелена житлова зона в стилі модної в той час концепції міста-саду. Але доля повернула інакше — він став одним із найвідоміших декоративних парків Європи. Його  автор — відомий іспанський архітекор, «тореадор мистецтва» Антоніо Гауді. Його найвідомишій витвір — La Sagrada Familia, собор, що став символом Іспанії. Що ж, талановитий архітектор постарався на славу: парк із абсолютно фантастичними за формою будиночками є одним найпопулярніших місць для туристів та й самих городян. Химерний декор, сходи з фонтанами, мозаїчна Саламандра, заплутані стежки — у парку безліч див та загадок. Знамениті колажі з уламків керамічних кахлів та битого скла грають кольорами майже на всіх фотографіях зі знаменитого парку.


 

Люксембурзький садовий парк, Париж, Франція

tiptotrip.ru

tiptotrip.ru

Люксембурзький сад у найромантичнішому місті планети — Парижі — почали будувати у 1612 році. У палаці в парку жила французька королева Марія Медічі, а сьогодні там засідає Сенат. Люксембурзький сад є не тільки центром політичного життя і відпочинку городян, він роками служить джерелом натхнення для художників. 

Окрім натхення та есетичного  задоволення, у Люксембурзькому парку можна знайти тенісні корти і дитячі майданчики. Тут розташовано більше сотні класичних скульптур: ви зможете побачити кам’яні  фігури Шопена, Монтеск’є, Стендаля, Бодлера, Делакруа.


Садовий парк Ексбері, Саутгемптон, Англія

www.hampshiretouristguide.com

www.hampshiretouristguide.com

Сад Ексбері — це райський куточок неподалік від столиці Великобританії.  Це справжнє свято квітів та яскравих кольорів! Тут можна побачити рідкісні троянди ніжно-блакитного кольору,  рододендрони з яскраво-жовтими квітами.  — все тут так схоже на фантазійну ілюстрацію з дитячої казки.


Королівський парк, Версаль, Франція

http://www.mirkrasiv.ru/

http://www.mirkrasiv.ru/

Ретельно підстрижені газони і галявини, прекрасні скульптури, партери квітів у парку Версаля дозволяють кожному відвідувачу відчути себе королівською персоною. Тут безліч дерев різних форм, розмаїття котрих справді вражає. Головна ж «родзинка» парку — унікальні фонтани, що датуються епохою Людовіка XIV. Сьогодні їх роботу забезпечує гідросистема, яка була встановлена ще в дореволюційній Франції. У парку щорічно проводять «Свято фонтанів» — в цей день бризки води летять звідусіль!


Парк острову Белла, Лаго-Маджоре, Борромійські острови, Італія

excursio.com

На прекрасному озері Маджоре на півночі Італії є мальовничий острів-парк Ізола Белла. Унікальний він тим, що вся його  площа зайнята палацово-парковим комплексом графа Борромео. Садовий парк  з багатоярусними майстерно прикрашеними терасами, нішами і  фонтанами. За садом постійно доглядають майстри-садівники. Окрім рідкісних видів екзотичних рослин тут можна побачити прекрасних білих павичів. На теріторії парку також є музей із безліччю залів зі старовинними гобеленами, розкішними меблями, скульптурами, картинами, декоративною ліпниною і мозаїкою. Особливу цікавість у туристів викликає Музична зала і печери під палацом.


 

Королівський парк квітів Кьокенхоф, Ліссе, Нідерланди

sontur.by

Тільки уявіть собі, скількі кольорів можна нарахувати, прогулюючись парком, і скільки ароматів вдихнути! Інша назва цього чарівного місця — Сад Європи. Історія парку Кьокенхоф сягає в XV сторіччя. Ідея ж створення розважального парку квітів, що приносила б одночасно прибуток з продажу букетів, з’явилася у експортерів квітів в 1940-х роках. Було вирішено створити таку собі естетичну експозицію для торгівлі квітами. Підприємці почали вирощувати тюльпани, нарциси, крокуси, гіацинти… Але найбільшу увагу приділили тюльпанам: у парку їх аж 4, 5 мільйони зі 100 різних видів! Щорічно наприкінці квітня проходить парад квітів «Bloemencorso Bollenstreek».

Ставки, водоспади, струмки додають парку ще більше романтики та легкості, а скульптури майстрів різних епох — таємничості та величності. Відвідувачам не доведеться нудьгувати: тут є ферма домашніх тварин, павільйон «Королівських капелюхів», Англійський чайний павільйон та стародавній млин. Дивитися — не передивитися…

Підготувала Олександра ЛОЗОВ’ЮК