Безкоштовні онлайн курси, які зроблять тебе на крок ближче до світу журналістики.

Розвиток - це невід’ємна частина опанування будь якої професії. В тому числі і журналістики. Адже нам треба постійно слідкувати за тим, що відбувається навколо нас та йти в ногу з часом. Тому ми зробили підбірку курсів, які будуть корисні як початківцям, так і тим, у кого вже є досвід у професії. 

Першою у нашому списку йде «Академія BBC»

Перевагами цього ресурсу є те, що на своєму сайті вони охоплюють безліч тем. Наприклад: мова написання текстів, фейкові новини, оригінальність журналістів, яким повинно бути робоче місце, етикет журналістів BBC. Окремими великими темами вони виділяють радіо, телебачення та цифрову журналістику.

Окрім уроків у текстовому форматі, на сайті викладені відео від вже професійних журналістів, які розповідаюсь особливості роботи у тій чи іншій темі та дають поради.

Далі ми розглянемо курс «Медіаграмотність»

Цей ресурс привернув нашу увагу, тому що уся інформація подається у вигляді гри. Перший курс зроблений для громадян, де спочатку йде доступний виклад інформації, а потім тести для перевірки знань. А вже другий курс більше націлений на використання знань на практиці. Розробники зробили справжню гру: «Медіаграмотна місія». Там учаснику потрібно бути уважним, щоб подолати пропоганду, маніпуляцію, дезінформацію та фейки. Бажаємо вам успіху!

Наступним стане онлайн-курс «НОВИННА ГРАМОТНІСТЬ»

Курс створений з важливою метою – розповісти як журналістам так і простим громадянам про новинну грамотність.

«Він складається із десяти модулів, в яких експерти розповідають про те, як створюються новини, які існують професійні стандарти, етичні дилеми, в який спосіб можуть маніпулювати медіа суспільною думкою через новини, хто є  основними медіавласниками в Україні, як соцмережі міняють сприйняття новин.» — так описують свій курс його розробники.

Також нашу увагу привернув курс «Інтернет-медія»

Цей ресурс надає  комплексну інформацію для роботи у онлайн-медіа.

Відмінність цього курсу від попередніх у тому, що він зроблений у іншому форматі, більш традиційному. Він розрахований на 6 тижнів та включає в себе: відеолекції та тести для перевірки своїх знань.

Та останнім в нашому списку курс «Як писати про економіку без помилок»

Цей курс підійде тим журналістам які бояться чи не вміють писати про економіку. Там вас навчать основам економіки, як вона влаштована, як українські політики маніпулюють статистикою, і головне, як правильно про це писати.

Розвиваймося, та стаємо кращіми!

авторка: Орина Гетьман-Кульчицька