Безпека чи приватність? Вибір НЕ за вами!

Сучасний запит кожного – безпека себе та родини. Чого коштує безпека; та чи ми обрали, що нам необхідно? Сучасна система безпеки, розваги, розвідка, комфорт і шпигуни. Що спільного?

Ми почали усвідомлювати, що сюжети фантастичних фільмів про майбутнє вже не такі фантастичні, коли по українських містах з початком пандемії почали літати дрони та  рекомендувати громадянам залишатися дома, в Китаї схожі летючі апарати розпізнавали людей без масок та супроводжували їх до будинку, щоб ті повернулись і зробили гігієнічні процедури для убезпечення себе від зараження, в США роботи почали патрулювати в парках та доставляти замовлення з ресторанів. Усі ці інноваційні рішення допомагають людям виконувати їх функції, але хто керує або що цими розумними механізмами? Штучний інтелект,  базуючись на даних отриманих з датчиків, камер та мікрофонів на роботі. А чи впевнені ми, що ці дані не потрапляють в брудні руки, напевно вже ні.

В Україну тільки інтегруються вдалі управлінські програми забезпечення порядку та безпеки в суспільстві. Державні ініціативи щодо фіксації камерами правопорушень на дорогах, слідкуванню переміщення потенційних злочинців. Кожного року в містах України з’являються більше камер відеонагляду ніж минулого, бюджети ростуть. Але чому у порівняні з іншими важливими запитами громад на страховий захист, економічну, психологічну, екологічну або банальну безпеку громадського транспорту; запит на підтримання порядку є пріоритетним у прогресії формування бюджетів? Все не так просто.

Державна безпека тісно пов’язана з громадським порядком, тому має високий пріоритет розвитку та вдосконаленню постійно. Теорії слідкування через застосунки, камери та мікрофони смартфонів є давно підтвердженим фактом. Правоохоронні органи та Служба безпеки не спростовують існування ситуацій, які надають право використання методів слідкування за нашим приватним життям дистанційно, без сторонніх маніпуляцій до початку цього процесу.

Кожна криза дає історії поштовх у розвитку більшого рівня безпеки й прозорості, так з’явилися рамки в аеропортах після «9.11». Пандемія це також нова криза, яка дала поштовх розвитку «індексу самоізоляції», дистанційному контролю карантинних обмежень, самоізоляції з контролем штучного інтелекту, аналізуванню потенційних хворих за даними пересування, пошук першого хворого в ланцюзі глобальної хвороби…

Що обираєте «свободу» чи «безпеку»? Взагалі неважливо, бо це питання вже не є актуальним. Чи пригадуєте ви момент в історії, коли люди обрали безпеку віддавши право на приватне життя? Ні, бо цього моменту не існувало. Можливо, вам не подобається, що за вами постійно слідкують, але від системи відеонагляду вже ніколи ніхто не відмовиться. Такий він, наш прозорий безпечний світ майбутнього.

 

Олександр Манін

Джерела :

https://digitalcontentnext.org/wp-content/uploads/2018/08/DCN-Google-Data-Collection-Paper.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=HMLjbaFOTIM