Екзамени через ZOOM, зміна графіку навчання: чи вплинув карантин на навчальний процес?

Вже підходить кінець навчального року, починаються консультації, заліки, екзамени. Але все це не як зазвичай – через карантин керівництво університету та викладачі вимушені виходити зі складної ситуації усіма можливими методами.

«Карантин, без сумніву, вплинув на навчальний процес. Ми точно не знали, як будуть розгортатися події з Covid-19, пильно стежили за кількістю інфікованих та поширенням вірусу в Україні. Сподівалися на краще, оперативно змінюючи графіки навчального процесу. Думали, що ця біда відступить на кінець червня, тому в надії очного оцінювання поставили сесію на останні два тижні червня. На жаль, ситуація на сьогодні аж так дуже не змінилася, тому сесія для І-ІІІ курсів буде проходити з використанням дистанційних технологій навчання, зокрема, системи електронного забезпечення навчання Moodle ЗНУ, що сьогодні вважається головним елементом інформаційно-освітнього середовища. Допоміжними інформаційно-комунікаційними технологіями для наших викладачів є електронна пошта, месенджери (Viber, Telegram та ін.), відеоконференції (ZOOM, Google Meet, Skype та ін.), форуми, чати тощо» — коментує ситуацію  заступник декана факультету журналістики з навчальної роботи Наталія Тяпкіна.

На термінах та виді складання студентами — бакалаврами випускних екзаменів обмеження карантину ніяк не відіб’ються. Наталія  Іванівна прокоментувала це питання так: «Випускні екзамені студентів – бакалаврів будуть проходити в заплановані терміни, очно. У липні за умови успішної державної атестації будемо мати 80 випускників освітньо-професійної програми «Журналістика», 27 – «Видавнича справа та редагування», 36 — «Реклама і зв’язки з громадськістю».
І – ІІІ курси у липні та серпні традиційно будуть на канікулах».

Автор: Олександр Коваль