ФОП: як відкрити власний бізнес.

Зараз усе більше популяризується ФОП (фізична особа-підприемець). Головна концепція ФОПу – самостійна діяльність, здатність до праці без втручання з метою отримання прибутку.

Закон про організації такого роду вперше з’явився у 2003 році, і з того часу було внесено 89 разів через зміни у Законодавстві та Кодексі України (остання зміна –  № 1009-IX від 17.11.2020).

(Детальніше : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/755-15#Text).

Наталья Алешкина, налоговый эксперт виділяє декілька переваг та недоліків ФОП:

Переваги:

  1. самостійність;
  2. швидкість реєстрації;
  3. повноцінний бухгалтерський облік;
  4. вільне користування грошовими засобами.

Недоліки:

  1. відповідальність;
  2. необхідність у стартовому капіталі;
  3. конкуренція.

Чому люди обирають ФОП? Про які складнощі не попереджають? Що потрібно для вдалого бізнесу? На ці питання відповіла Валерія, яка у 2020 році відкрила магазин квітів:

  • Чому Ви вирішили стати ФОП?

Перш за все, причиною стало моє небажання працювати на когось та бажання розвиватися у тому, що я люблю. Я працювала у квіткових магазинах 12 років, це стало моїм «середовищем існування». Довго обирати, чим саме я буду займатись, не довелось. (Посміхається)

  • З чого почався ваш шлях до власного бізнесу?

Я разом зі своїм другом, який у минулому вже був приватним підприємцем, обговорили концепцію магазину, та він вирішив, що хоче підтримати мою ідею. Я хотіла відкрити маленький квітковий кіоск, а він – велику крамницю.

  • Як прийшли до спільного рішення?

Питання вирішило знайдене приміщення (28 кв.м.), але я не засмутилась.

  • Які складнощі виникли в процесі роботи з документами та заключення згоди?

Фактично ніяких. ФОП отримати дуже швидко та просто. Виникла невеличка проблема, пов’язана з нещодавніми змінами у ЗУ і необхідності ще одного документа. Але це швидко вирішилось. Взагалі, потрібні лише заповнена заява реєстрації, нотаріально завірена копія доручення, ідентифікаційний код та паспорт. У кінці вам видають  Виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також Витяг з реєстру платників єдиного податку.

  • Чи дорого відкрити власний бізнес?

Власне відкрити – ні. Заключення договорів – безкоштовно. Але якщо починати рахувати кошти, які ти маєш вкласти, щоб потім отримувати прибуток, вимальовується велика сума.

  • Чи виникали саме у Вас проблеми з бізнесом?

День відкриття нашого магазину припав на 21 вересня 2021 року. Ми потрапили на чергову хвилю карантину, плюс карантин вихідного дня. Це суттєво вплинуло на торгівлю.

  • Як ви вийшли з цієї ситуації?

Ми розміщували рекламу в інтернеті, створили власний сайт. Зараз ми працюємо на видачі інтернет-замовлень.

  • Що найголовніше для майбутнього ФОПівця?

Готовність піти на ризик та удача. Насправді багато чого залежить саме від неї: приміщення, локація, клієнти, які будуть до тебе приходити…

  • Які порати можете дати майбутнім підприємцям ?

Займайтесь лише тим, що подобається, щоб у майбутньому не перегоріти. А також обирайте приміщення, яке всі будуть бачити. Кошти, які ви переплатите за оренду, повернуться у трикратному розмірі, якщо ваш магазин буде помітний. Як відомо, особливим попитом користуються магазини розміщенні на проїжджій частині.

  • Чи хотіли б Ви колись відкрити власну мережу магазинів?

Це мрія будь якого підприємця!

 

 

 

 

Артамонова Олександра