Хто дарує новорічні дива жителям різних країн?

Зимові казкові персонажі мають дуже багато відмінностей. Але в той же час вони дуже схожі. Чим же саме відрізняються різдвяні та новорічні герої у різних країнах, та хто ще, окрім Діда Мороза, вітає дітей із зимовими святами?

https://tut-cikavo.com/kultura/tradytsii/618-yak-nazivayut-dida-moroza-v-riznikh-krajinakh-svitu

Санта Клаус – найвідоміший подібний чарівник. Місцем його проживання вважається Лапландія чи Північний полюс. Пересувається світом за допомогою саней та оленів. А з подарунками йому допомагають ельфи. До будинків потрапляє через димохід, а гостинці залишає в шкарпетках. Зазвичай йому ще залишають частування – печиво з молоком. А чекають Санту щороку в Америці, Канаді, Австралії.

Олентцеро – персонаж іспанський. Він вугляр, що спускається з гір 24 грудня, щоб оповістити про народження Ісуса. Але так було не завжди. Спочатку вважалося, що Олентцеро є виключно негативним героєм. А щороку він карає поганих дітей. Але з часом образ змінився. Наразі ж вугляр дарує дітям подарунки на Різдво.

Санта Христіан – Дід Мороз з Африки. Домом його є гора Кіліманджаро. Це єдине місце, де достатньо холодно, аби був сніг. Його наряд нічим не відрізняється від одягу звичних нам новорічних персонажів. Та й робота його досить звична – весь рік Санта Христіан готує подарунки та спостерігає за дітьми. А напередодні свят спускається з гори та роздає їх.

Франція має цілих двох казкових героїв. Це Пер Ноель та Пер Фуетар. Вони – брати, що навідуються щороку до французьких дітей. Перший залишає подарунки для слухняних дітей. Другий карає поганих. Навіть зовнішність братів відрізається. Ноель носить червоний кожух та має білу бороду. Фуетар же з чорною бородою та одягається в коричневий кожух.

Шань Дань Лаожен – мудрий старий, що ходить домівками та вітає китайських дітей. Його легко впізнати, бо він носить традиційний китайський головний убір, шовковий одяг та має довжелезну бороду. Шань Дань Лаожен не просто філософ чи мудрець, а ще й боєць. Китайці ввірять, що він дуже добре володіє айкідо та ушу.

Японія відноситься до тих країн, де також два символи Нового року. Сегацу-сан є традиційним героєм Японії, а ось Одзі-сан – це така собі версія звичного всім Санта Клауса. Ім’я першого перекладається як «Пан Січень». Він вітає дітей зі святом, але подарунки ніколи не дарує. А ось Одні-сан якраз приносить дітям гостинці.

У грудні в Нідерландах з’являється Сінтеркласс (він же Святий Миколай) зі своїми помічниками. Протягом трьох тижнів Святий Миколай їздить країною на своєму білому коні та навідуються до дітей. Діти ж пишуть листи та готують моркву для коня. Зранку з’являються подарунки, а ось морква та листи зникають. Проте займається цим не сам Сінтеркласс, а його помічники.

 

Валерія Моргун