Історія про незворотність: рецензія на книгу «Точка неповернення»
На початку квітня українське видавництво «Наш Формат» презентувало новинку – книгу «Точка неповернення» Дмитра Вербича. Це дебютна робота автора. А наскільки вона влучна, зараз дізнаємося.
Про що книга?
Це історія про українських добровольців: вегетаріанця, який торгував соляркою в Нігерії, тренера з фрі-файту, мандрівника та ін. Проте в одну мить для них настала «точка неповернення». Така точка, після якої життя вже не може бути таким, яким воно було до того. Почалася війна на Сході.
У книжці описується активна фаза бойових дій 2014-2015 років. Автор відверто розказує про фронт: про проросійських найманців, озброєних сепаратистів, холод, голод і бруд.
Хто автор?
Дмитро Вербич — громадський активіст, боєць-доброволець, захисник Донецького аеропорту. За освітою політолог. Деякий час працював журналістом, але покинув роботу заради можливості мандрувати. Дмитро — автор і ведучий відеопроекту про мандри «По азимуту».
«Це художня книга про війну на основі реальних подій. Я намагався не просто аналізувати ситуації, а й те, як змінюється людина. Власне, сама назва «Точка неповернення» говорить, про що книга», — ось так пояснив автор книги Дмитро Вербич.
Про що ще Ви дізнаєтесь з книги?
- Інколи добровольці їхали на фронт лише з ножами (у книжці знайдете подібні факти);
- Про те, як приймають рішення на фронті, від яких залежить не лише твоє життя;
- Про те як борються зі страхом, коли події розгортаються наче в комп’ютерній грі, проте зберегтися й вийти ти вже не можеш.
Ще декілька слів стосовно твору
Книга дебютна та головне — цікава. У книжці 192 сторінки, але процес читання буде довгим. Спитаєте чому? Тому, що є над чим подумати: над історією країни, над вчинками людей та над їхнім майбутнім.
Книга «Точка неповернення» — це нагадування про те, що війна триває та продовжує забирати життя людей. Варто набратися терпіння та боротися далі. Україна дійшла своєї «точки неповернення» та українці повинні боронити свої кордони та не здаватися.
Герої швидко з’являються та зникають. Постають перед нами, розкриваються, гинуть або виживають та йдуть собі далі, зникаючи у фронтовому хаосі.
Головним героєм є війна. Війна як вчинок, як трагедія, як дурість, як любов, як авантюра, як втрата, але й як своєрідна дорогоцінність. Вона тут сприймається як окремий персонаж. Настілки вона реалістична.
Це історія про…
… про незворотність
… про те, як, ступивши на мінне поле, уже не можеш повернутися назад.
… про те, що від одного твого кроку залежить життя побратимів.
Ця історія не про парадний фасад війни. Це книжка про війну, яка вона є насправді: разом з безладом, зрадою, мародерством, пияцтвом і брудом.
Для кого ця книга?
Цільова аудиторія цієї книги — перш за все читачі, зацікавлені у сучасній історії України. Також, вона буде цікавою в першу чергу проукраїнським читачам, громадським активістам та добровольцям.
Підготувала студентка 3 курсу Юлія Чернявська