Як захистити особисту інформацію в інтернеті: корисні поради.
Щороку 30 листопада відзначається Міжнародний день захисту інформації. Інформація знаходиться навколо нас: ми ділимося нею, отримуємо її з різних джерел, а головне – інформація потрапляє до мережі Інтернет, де може зберігатися роками. І найстрашніше те, що нею можуть скористатися в корисливих цілях. Ми підготували декілька корисних порад, які можуть допомогти вам у забезпеченні захисту приватних даних.
Паролі
Встановлюйте лише надійні паролі, різні для усіх сайтів, соціальних мереж та електронних адрес. Намагайтесь не зберігати їх, але, якщо є потреба, робіть це в дуже надійному місці, куди не буде доступу нікому, окрім вас. Бажано там, де також є пароль (його потрібно буде запам’ятати).
Номера телефонів, адреса, дата народження та будь-що, пов’язане з вашим приватним життям – поганий пароль.
Публічний комп’ютер та Wi-Fi
Не надсилайте особисту інформацію, не здійснюйте банківських операцій та онлайн-покупок, користуючись публічними мережами.
Не забувайте виходити зі своїх облікових записів на комп’ютері, до якого не лише ви маєте доступ.
Завантаження файлів, перехід за посиланнями
Не завантажуйте нічого з ненадійних джерел, а також користуйтесь антивірусом, щоб забезпечити хоча б якусь безпеку своєму гаджету.
Не переходьте на підозрілі сайти, перевіряйте посилання, на які тиснете. Уважно ставтесь до клікбейт-заголовків, а також повідомлень, що ви щось виграли.
Налаштування
Перевіряйте, чи має хтось ще доступ до ваших профілів. Це можна зробити через налаштування, перевіривши останню активність. У разі чого, обов’язково змініть пароль.
Не давайте різним додаткам зайвих можливостей. Наприклад, доступу до контактів, галереї чи будь-якої іншої інформації. Ретельно перевіряйте, чи насправді це потрібно для користування.
Використовуйте двофакторну аутентифікацію – додаткові SMS-повідомлення, запитання тощо, задля того, щоб перевірити вашу особистість. Це забезпечить ваш акаунт від втручань.
Уважно ставтеся до того, що викладаєте, розповідаєте та чим користуєтесь в інтернеті. Пам’ятайте, що забезпечити власну безпеку можете тільки ви!
підготувала Мартинко Марія