«МЕТЕЛИКИ»: АТОМ У ПОВІТРІ ЛІТАЄ.

Ніч. На годиннику 1 год 23 хв. Дві сестри стоять біля зламаного автомобіля та бачать, як вибухає, немов вулкан, 4 енергоблок Чорнобильської АЕС. На їх обличчях відображається нерозуміння, тривога, страх та зелене сяйво «смерті», яке нагадує нам про себе до сьогоднішнього дня.

Дуже символічний початок найстрашнішої події, яку демонструє український міні – серіал «Метелики», прем’єра якого відбулась у квітні 2013 року. Режисер — Віталій Воробйов. На перший погляд, може здатися, що фільм буде з невеликим політичним підгрунтям, але це не так. Попри те, що серіал художній, досить реалістично відтворені події того часу.

Сюжет цього міні — серіалу розповідає про наймасштабнішу техногенну катастрофу, яка трапилася на Чорнобильській АЕС, але що цікаво, не на пряму, а крізь призму першого кохання, — Алі та Павла, — головних героїв серіалу.

«Когда мы с тобой поженимся, мы каждый день будем есть мороженое», — саме так говорить Аля, окрилена любов’ю. Ці двоє закоханих абсолютно не помічають нікого та нічого. Як два метелики летять на вогонь і віддаються своїм почуттям у центрі пекла.

Проте, окрім сюжетної лінії кохання, ми спостерігаємо за подіями та наслідками, які вплинули на людське життя. В один зі звичайних вихідних все змінилося. Люди змушені були покинути місто, свої будинки, залишивши там все, чим жили раніше, щоб більше ніколи не повернутися. Акуратні вулиці ще недавно квітучого міста перетворилися в «мертву зону», де немає нікого.

Я дуже хочу акцентувати увагу на деяких моментах серіалу, які яскраво показують ту страшну ситуацію, яка трапилась. Один з таких моментів – мертві метелики, які лежали на підвіконні одного з корпусів Чорнобильської АЕС. Ця картина натякає нам на безвихідність усіє ситуації та великі втрати.

Також цікавими були кадри, коли наступного ранку після аварії до магазину під’їжджає вантажівка зі свіжим, мабуть, нещодавно спеченим хлібом, а люди, заклопотані власними справами, кудись прямують, діти грають, у когось весілля… На мою думку, це найбільш впливовий момент, оскільки усі знаходяться в бульбашці невідомості. Спокійно продовжують жити, не підозрюючи про небезпеку.

«Метелики» — серіал начебто про двох, але водночас і про багатьох. І багато про що. Він зачіпає безліч моральних аспектів, ставить багато питань. У ньому ми бачимо відвагу і відданість, наївність і юнацьку імпульсивність, жорстокість і бездушність.

Цей міні — серіал залишив в серці куди більше, ніж окремо сфабриковані та створені в гірших голлівудських традиціях «наші» фільми про аварію на Чорнобильській АЕС.

Автор – Карина Ревюк