Мистецтво фотографії. Як правильно робити знімки їжі для свого блогу.

Кожен день, переглядаючи соцмережі або новини в інтернеті, ви натикаєтесь на фотографії їжі, яка зображається бездоганно та спокусливо, але коли сам намагаєшся запостити фото ранкової кави в Instagram, то з десятків знімків все одно немає «того самого». Тоді починаєш запитуватися, як робити такі гарні «food photos»

Такий вид фотографії може здатися несерйозним, але такі компанії, як ресторани, пекарні, продуктові магазини та багато іншого, процвітають завдяки своїй фотографії їжі.

Зауважу, що фотографування продуктів не вимагає найму професійного фотографа або придбання дорогого обладнання. Фотографії професійного вигляду можна зняти на щось таке просте, як камера смартфона .

Гарна фотографія залежить від:

Презентація: як ви влаштовуєте їжу. Освітлення: як ви використовуєте світло, щоб виявити хорошу сторону своєї їжі. Композиція: як ви оформляєте кадр. Редагування: обробка ваших фотографій, які ви можете опублікувати. Презентація, мабуть, найважливіший аспект, коли справа стосується фотографування їжі. Не маючи нічого, крім зображення, від якого тече слина, презентація – це перший крок до створення задуму, що фотографована їжа настільки ж соковита і смачна, як здається.

Якщо ви фотографуєте їжу, яка виглядає більш природно (скажімо, салат чи суп), ви можете бути трохи хаотичнішими та безладнішими. Це не означає, що їжа не повинна бути організована, але вам захочеться подумати про природні видовища, як-от сад, в якому цвітуть різнокольорові квіти, або пишний ліс із зубчастими деревами.

Якщо ви фотографуєте трохи специфічну їжу – скажімо, райдужні смузі, — тоді акуратність у вашій композиції є ключовою. Такі види презентації їжі більше покладаються на баланс кольорів і точність ліній, так само, як це було б із живописом, малюнком або скульптурою.

Дерев’яні дошки та столи для пікніка можуть надати більш сільського відчуття та виглядати чудово для подання більш домашніх продуктів, таких як гамбургери та картопля фрі. Класичні білі тарілки можуть надати більш яскравого звучання барвистим продуктам. Ви повинні вибрати тарілки, які найкраще відповідають естетиці їжі та здатні виявити сильні сторони візуальної привабливості їжі.

Хороше освітлення є ключовим для підкреслення текстур та балансу кольорів вашої фотографії з їжею. Вибір правильного освітлення для їжі передбачає роздуми над тим, на яких частинах їжі ви хочете наголосити. Можливо, ви хочете продемонструвати соковитість свіжоприготованого нарізаного яловичого м’яса – або продемонструвати унікальну текстуру ідеально нарізаного шматочками сиру.

Існує маса неймовірних і цікавих способів пограти з їжею. Не бійтеся пробувати нові речі – наприклад, використовувати їжу для ліплення пейзажу або готувати десерти, схожі на милих тварин.

Унікальний підхід до концепції фотографії їжі – чудовий спосіб надати вашим знімкам перевагу. Чим унікальнішим є задум для фотографування їжі, тим більше шансів привернути аудиторію. 

Карина Жиріхова