«Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців»: вірус який вбиває повільно

Не першій рік в інформаційному полі України обговорюється проблематика низької інформаційної гігієни серед населення. «Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців» - це книга, у яку покладений весь досвід Оксани Мороз – фахівчині зі створення різних інформаційних «вкидів» . А про ж щ книга/ Чи варта вона Вашої уваги – читайте далі.

Про що книга?

«Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців» — це настільний посібник від маніпулятора практика про те, як протидіяти зараженню інформаційними вірусами.

Акцент у книжці робиться на тому, що ці віруси інфікують нас ЩОДНЯ. Ми можемо цього навіть на помічати. Вони – провідники для купи шкідливих тверджень. Віруси вбивають свідомість та перетворюють своїх жертв на слухняне стадо, адже їм легше керувати. Головна загроза вірусів – це те, що вони впливають не тільки на нас, а й на майбутні покоління.

Тематика

Медіаграмотність, журналістика, вірусмейкерство, політика.

Читаючи книгу, Ви дізнаєтесь:

  • Що таке інформаційний вірус;
  • Класифікацію інформаційних вірусів;
  • Як вони працюють та навчитесь їх розпізнавати;
  • Про індустрію вірусмейкерства;
  • Як захистити себе та своїх близький від неї;
  • Як Індустрія вже змінила кожного з нас.

Хто автор?

Оксана Мороз – авторка книг «Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців» та «Боротьба за правду: Як мій дядько переміг брехню». Майже 20 років вона займалася маніпуляцією громадської думки. Виборчі кампанії, робота з чиновниками (від президента до регіональних управлінців), олігархами, політиками та великим бізнесом. Наразі вона лишила індустрію вірусмейкерів та вперше описала її.

У книгу «Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців» Оксана вклала весь свій досвід з маніпуляції думками, а це понад 60 000 годин практики. Також авторка заснувала ініціативу з інформаційної гігієни «Як не стати овочем». Тут вчать людей фільтрувати джерела інформації та розказують простою мовою про те, як влаштована держава, політика, економіка та інші ключові сфери людського життя.

Чому її варто прочитати?

Я дуже давно хотіла прочитати цю книжку, але все не було часу. Вийшло читання – символічне. В пік спалаху короновірусу – читала про вірусмейкерство. Звичайно, в цій книжці мова йде про інші віруси. Але інформаційні віруси – не менш отруйні ніж короновірус.

«Ми – це інформація, яку ми споживаємо» — ось головна думка Оксани Мороз. Це дуже важливо розуміти, адже інформаційний вірус може змінювати/корегувати думки людини та навіть її поведінку. В книзі розповідають про те, як в Україні зруйнувався інформаційний імунітет, як працює індустрія вірусмейкерства, як вона руйнує людську свідомість та які є правила інформаційної гігієни.

Мені здається, що цю книгу варто читати усім, бо повністю втекти від вірусів – не вдасться, навіть, якщо Ви видалитися з усіх соцмереж. Віруси повсюди нас оточують – на ТБ, радіо, в друкованих ЗМІ, в Інтернеті, соцмережах та т.і. ?

Цю книгу варто читати вдумливо. Ця книга — інструмент з критичного мислення у мережі, яким дуже варто навчитися користуватися. Вона допомагає, хоча б на середньому рівні, зрозуміти принципи роботи індустрії розробки та поширення фейків — вірусмейкерства. Книга «Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців» — буде корисна більшості: комусь для закріплення знань, а комусь для повного перезавантаження сприйняття інформації.

Авторка дає багато посилань нарізноманітні цікаві статті та сайти для підтвердження своїх слів, мовляв, не вірте нікому, перевіряйте інформацію.

Книга «Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців» — цікава та корисна. Для мене – це настільна книга, в якій я роблю помітки та виділяю корисну для себе інформацію. У кінці є посилання на дві роботи – Айн Ренд «Джерело» та «Дивний новий світ» Олдосс Гакслі. Їх авторка радить прочитати аби більше зрозуміти наш час та до чого відсутність інформаційної гігієни може призвести.

Читайте, будьте вдумливі та розвивайте критичне мислення!

 

підготувала матеріал Юлія Чернявська