Навчання не виходячи з дому: платформи для самостійної освіти.

Враховуючи останні події в світі, люди адаптовуються до нового життя, воно не спиняється, а навпаки стає мобільнішим, сучаснішим. Майже всі заклади освіти працюють дистанційно, створюють нові можливості для отримання освіти. Тепер не виходячи з дому можна навчатись, для цього створено безліч інтернет-платформ.

Розглянемо український онлайн ресурс «МійКлас». Його основна функція полягає у забезпеченні контролю виконання та перевірки домашніх завдань, проведенні діагностичних, контрольних оцінювань учнів та можливості вибудувати індивідуальний напрямок навчання для кожного учня активатор windows 10 скачать. Дистанційні уроки проходять у форматі виконання учнями різних типів завдань (тестів, письмових вправ та задач, творчих завдань) та перевірці їх системою автоматично або вчителем із залишенням коментарів та пояснень. Теоретичні навчальні матеріали, завдання та методичні рекомендації для вчителів адаптовані до стандартів та вимог шкільної програми. Кожне завдання супроводжується кроками розв’язання, відтак школярі отримують можливість вчитися на своїх помилках.  Інтерфейс сайту україномовний. На платформі розміщена навчальна інформація з основних шкільних предметів: математики (1-6 кл.), алгебри, геометрії, фізики, хімії, української, англійської та російської мов, інформатики, географії, біології та ІКТ-грамотності. Платформа пропонує підготовчий курс до ЗНО з математики з корисними порадами та рекомендаціями.

Prometheus  — громадський проєкт масових відкритих онлайн-курсів. Цей український сервіс стартував лише нещодавно, але вже набув великої популярності. Зараз доступні чотири курси: Prometheus надає безкоштовну можливість уніерситетам, провідним викладачам та компаніям-лідерам у своїй галузі публікувати та розповсюджувати курси на цій платформі. Кожен курс складається із відеолекцій, інтерактивних завдань, а також форуму, на якому студенти мають змогу поставити питання викладачу та поспілкуватись один з одним. Успішне завершення курсу дасть змогу отримати електронний сертифікат, який підтверджуватиме здобуті знання.

Duolingo — платформа для вивчення іноземних мов. Англійську можна вивчати як на сайті проекту, так і за допомогою мобільного додатку. Додаток зручний для початківців, які хочуть зрозуміти базові лексичну та граматичну структуру мови. Вправи для рівня Intermediate та Advanced також доступні.

EdEra– студія онлайн-освіти, що створює онлайн-курси, інтерактивні підручники, освітні спецпроекти та моделі інтеграції сучасних освітніх рішень у традиційний навчальний процес.

Також створено навчальна платформа ТСО України — це електронний інформаційний програмний комплекс для самостійної підготовки водіїв транспортних засобів. Цей курс складається з тих же самих елементів, що і дистанційний курс:

— анімаційні відеоуроки за всіма напрямками підготовки водіїв;

— практика по кожній темі в режимі онлайн тренажеру;

— тести для заліків по темах та підсумкових заліків;

— екзаменаційні тести.

Але процес самостійного навчання проходить зовсім інакше, а саме:

— Ви зможете переглядати відео уроки, проходити практику та складати заліки в будь-якій послідовності;

— прохідний бал — відсутній, всі уроки відкриваються відразу, тому Ви самі вирішуєте, що вивчати в той чи інший момент; проте рекомендується перескладати практику при результаті менше 80% правильних відповідей та залік при результаті менше 90% правильних відповідей, це дозволить досягти максимальної ефективності навчання.

Таким чином, Ви зможете приступити до навчання на будь-якому етапі і проходити курс на свій розсуд або за підказкою Вашого викладача. Рекомендується для людей, які періодично пропускають заняття в класі автошколи з метою самостійного опрацювання пропущених тем.

                                                    Підготувала: Козлова А.