Огляд найочікуваніших книг 2020 року.

Напередодні святкових днів не зайвим буде подумати про плани на майбутній рік. Більшість корисних і приємних активностей ви вже внесли в свій розклад, тому пропонуємо вам додати туди ще й найяскравіші книжкові новинки kniga-v-uhe.ru.

«Заповіти». Маргарет Етвуд

Книга «Заповіти» — продовження відомого твору Маргарет Етвуд «Розповідь служниці», відзначене Букерівської премії в 2019 році. У центрі сюжету знову доля жінок, приречених на безрадісне існування в Республіці Гілеад, що виникла на місці сучасних Сполучених Штатів. Роман написаний одночасно від імені трьох героїнь, одна з яких читачам знайома за попереднім твором. На відміну від нього, до речі, «Заповіти» оповідають не тільки про пригноблення Фредови і її подруг по нещастю в світі жорстоких чоловіків, а й про їхню боротьбу за свої права, яка має всі шанси увінчатися успіхом.

«Діти їхні». Николя Матье

«Діти їхні» — роман Гонкурівської лауреата цього року демонструє класичну історію дорослішання. У центрі сюжету Хасін, прототипом якого є сам Матьє. Долю свого альтер-его письменник простежує з 14 до 20 років. Тут будуть всі необхідні атрибути: четверо нерозлучних друзів, перше кохання, пиво під пісні Nirvana і навіть смішне злочин — крадіжка каное з метою пробратися на нудистський пляж. Правда, на відміну від своїх однолітків з романів, Хасін, Антоні, Стеф і клеб не мають ілюзій щодо світлого і радісного дорослого майбутнього.

«Бруклінскі дурниці». Пол Остер

У тексті американського прозаїка мова піде про життя самого звичайного людини, яка прагне, як і кожен з нас, до внутрішньої гармонії, і всякий раз позбавленого можливості роздобути її. Натан Гласс приїжджає в Бруклін з єдиною метою — померти. Розлучення, розлад у стосунках з дочкою — все це не кращим чином вплинуло на моральний стан головного героя, проте несподівана зустріч з племінником, за яким послідує ціла низка нових знайомств і неймовірних подій, змусить його згодом повністю переглянути погляди на власну долю.

«Єдиний». Джон Маррс

Один з найбільших дослідницьких центрів в світі зробив неймовірне відкриття: по ДНК кожної людини йому можна підібрати ідеального партнера. Нова система, запропонована вченими, дозволить поєднувати долі закоханих без зайвих зволікань у вигляді побачень і залицянь. Здавалося б, що може бути краще: кожен житель планети тепер має всі шанси стати абсолютно щасливим. Але, як відомо, у кожного геніального винаходу є свої наслідки: результати випробувань привели до розриву незліченної кількості відносин і спростували традиційні ідеї знайомства, романтики і любові.

«Погода — це ми». Джонатан Сафран Фоер

Книгу присвячена глобальному потеплінню, дослівно з англійської мови вона перекладається як «Ми — погода». На думку Фоера, поступове перетворення планети в ферму з вирощування продуктів харчування укупі з недбалим ставленням до навколишнього середовища має всі шанси закінчитися справжньою катастрофою для всього людства. У «We are the weather» письменник розмірковує про справжні причини глобального потепління і намагається знайти найбільш сприятливий результат із становища.

«Відділ делікатних розслідувань». Олександр Макколл Сміт

Інспектор Ульф — співробітник елітного підрозділу шведської поліції. На нього самого і його команду лягають розслідування найдивніших, заплутаних і дуже делікатних справ. Охоронцям правопорядку доведеться з’ясувати, куди ж пропав уявний бойфренд самотньої жінки, розібратися з кількома надприродними і воістину страшними злочинами, вчиненими під покровом ночі, і вирішити багато інших, на перший погляд, не вирішуваних завдань, братися за які відмовилися менш спритні колеги.

пдготувала: Катерина Новосад