Радіостанція Universe: як проходить практика у ЕПФК?
У межах навчальної практики студенти другого курсу спеціальності «Журналістика» ознайомилися з принципами роботи телебачення та радіо. Цього разу відвідали навчальну лабораторію телевізійної журналістики ЗНУ та радіо «Universe», що нині розташовуються в Інженерному навчально-науковому інституті. З гуртожитку №4 університетські медіа переїхали на нову локацію на початку вересня.
Кожна фахова дисципліна є важливою для будь-якої спеціальності, а кожна практика становиться відкриттям чогось нового, раніше недоступного.
1, 2, 3 – починаємо!
Студенти ЕПФК з головою занурилися у сферу радіожурналістики, у чому їм допоміг радіоведучий, волонтер, програмний редактор, випускник ЗНУ Віктор Посунько, який окрім журналістської діяльності займається проведенням свят.
Приємна атмосфера, затишок, великий кабінет та нове обладнання – так можна охарактеризувати «Universe». До речі, в області це єдине молодіжне радіо на базі університету.
Під час майстер-класу студенти дізналися різницю між телевізійною та радіожурналістикою, почули корисні поради та досвід інших людей, як порозумітися з технікою та програмами.
Крім того, якщо ви бажаєте працювати у сфері радіо, то варто приділяти увагу відповідним вправам, вміти виходити в ефір, ніколи не забувати про можливість імпровізації та не боятись її.
До слова, до 2007 року радіо «Universe» виходило у FM режимі, після чого через нестачу коштів перейшло на Інтернет-майданчик, змінивши стиль на більш молодіжний та драйвовий. Саме тут велика кількість студентів проходить практику та навчаються основам радіожурналістики.
«Якщо, наприклад, говорити про ЗНУ, то виробнича практика здебільшого починається на третьому курсі. Але маючи бажання, можна прийти на першому, почати працювати та вчитися, а вже потім у вас будуть переваги, бо ви будете вміти робити все, що треба», – вважає Віктор Посунько.
Коротко про головне
А чи знали ви, що іноді на радіостудії може бути лише одна людина? Саме вона шукає новини та виходить в ефір, що майже неможливо у телевізійному медіа: тут вже присутні і оператори, і уся інша команда, яка може складатися зі сценаристів, режисерів монтажу та інших. Також особливо важливою є зовнішність, міміка, жести, – те, чого не видно під час радіоефіру, у який, до речі, можна навіть вставити якісь музикальні композиції, тим самим заповнюючи ефірний час. Та багато студентів помиляються, вважаючи, що робота на радіо легша, адже ця галузь журналістики потребує майже від кожного вміння монтувати. Цікавою є, зокрема, посада музичний редактор. Саме він обирає композиції для ефіру. На радіо «Universe» музичний редактор працює дистанційно.
Крім того, ніколи не забувайте і про те, що не варто вчити свій текст на 100%. Це може не допомогти вам, а навпаки заплутати, бо дуже багато людей, просто плутаючи «а» та «і» у своїй промові й впадають у «ступір».
У підсумку варто наголосити, що найголовніше – вірити в себе, прагнути до розвитку та змін. Якщо щодня займатися прокачуванням своїх навичок, то все вийде. А якщо ви хочете працювати – не бійтесь, вам допоможуть з рубриками, навчанням, головне – бажання.