Рецензія на фільм «Дитя робота» / «I am mother».
Фільм «Дитя робота» («I am mother» в оригіналі) 2019 року, знятий австралійським режисером Грантом Сп’ютором – це фантастичний трилер для всіх тих, хто є прихильниками пост апокаліптичних сюжетів. У фільми знімались лише троє акторів: данська акторка Клара Ругор у ролі Дочки, Люк Гокер – робот Мама, та оскароносна Гіларі Свонк у ролі невідомої Жінки.
Після кінця світу та повного знищення людства, єдиною надією стає автоматичний бункер ООН, у якому зберігається 63000 людських ембріонів. За підрахунками, цього буде достатньо щоб знову заселити нашу планету.
Події кінострічки розпочинаються через 38 років після катастрофи. Робот «Мама» покликана виростити нове покоління. Для цього вона має увесь необхідний набір знань і розуміння того, як має розвиватися дитина. І хоча робот, нібито, бездушний об’єкт, Мати чудово розпізнає, коли її Донька відчуває сум або радість. До речі, у дівчинки, як і у всіх інших героїв, немає справжнього імені, вона просто Дочка.
Так Донька і Мати живуть удвох багато років, чудово розуміють одна одну і не сваряться, а дівчинка росте щасливою та розумною. Мама прищеплює їй усі необхідні навички, щоб та в майбутньому могла виховувати дітей самостійно, а Донька наполегливо навчається й успішно складає іспити.
Донька може займатися усім чим забажає. Існує тільки одна заборона – виходити з бункера, адже там смертельна небезпека. Ніколи не маючи спокуси вийти, цікавість дівчини розпалює невідома Жінка, яка розповідає про справжній світ і про своїх друзів Джейкоба, Рейчел та Саймон. Ці персонажі з’являються лише у вигляді своїх портретів, намальованих Жінкою на сторінках книги.
Після першої зустрічі Доньки з Жінкою, дівчина, як і будь-який підліток усвідомлює, наскільки вони з мамою різні. До речі, відносини батьків і дітей – головна тема фільму. Це підтверджує і сама назва фільму. Робот «Мама» — символ холоду, непорозуміння (адже метал ніколи не зможе дати людського тепла) та різниці поколінь, а також пояснення того, що коли діти підростають, то починають сприймати світ по-іншому, часто не так як цього хотіли би батьки.
Підготувала Олександра Артамонова