Рецензія на фільм «Заборонена зона».

"Заборонена зона" ? це фільм білоруського режисера Мітрія Семенова-Алейникова, який вийшов на екрани 2020 року. Як ми знаємо, найбільше від радіації постраждали території Білорусі.

На вулиці 1989 рік, в 50 км до Чорнобиля компанія молодих людей вплав вирушає в похід. Під час сплаву по річці молоді люди збиваються з маршруту і потрапляють в зону Відчуження. Хлопці планують маршрут, щоб скоріше вибратися із зони зараження, але тут і починається найцікавіше. Вже в лісі, на першому привалі, Олексій ставить пастку для вовків, а вранці виявляється, що вони вбили не тварину, а людину, з повною сумкою грошей. Хлопці вирішують поділити суму порівну і рухатися далі, але не всім вдасться вибратися живими із зони. Слоган фільму «тут кожен сам за себе » відмінно описує те, що відбувається.

Акторів, які зіграли в трилер,і ми бачимо вже не вперше. Олександр Головін раніше грав у серіалі «Кадетство», Даша Мельникк – в ситкомі «Татусеві доньки» і в фільмі «Сталевий метелик». Данило Варухшев грав у серіалі «Фізрук» і в «Законі кам’яних джунглів». Гра деяких акторів абсолютно не вразила, наприклад Даші Мельник і Олександра Головіна, занадто нудно. Запам’ятався персонаж Олексій, якого зіграв Павло Чинарьов. Він був дуже емоційний і переконливий, від його дій у фільмі ставало страшно: запах легких грошей запаморочив йому голову і, здається, він збожеволів.

Дії розгортаються дуже непередбачувано: кожні кілька хвилин відбувається якась подія, яка додає страху і наганяє жаху. Дуже добре підібрані локації для зйомок: вони похмурі, темні, сірі. Музичний супровід доповнює картину і передає атмосферу.

У цьому фільмі звучить не тема аварії на ЧАЕС, а її наслідків: радіації, мародерів, самотніх жителів, які також мають право для існування. Адже дуже багато фільмів і серіалів знято про те, як сталася трагедія, що відбувалося, що стало причиною, але мало хто говорив про наслідки через декілька років після аварії. Тема Чорнобиля тут –  це всього лише певна атмосфера, в якій побудували сюжет. Дуже сподобалися кадри в кінці картини: як звичайні люди розраховуються за продукти, передають за проїзд, кладуть в гаманець, і ніхто з них не знає, яку небезпеку вони тримають в руках.

Падалко Марія