Редактори запорізьких медіа розповіли студентам факультета журналістики про особливості роботи в політичній тематиці.

Днями на факультеті журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася лекція «Що треба вміти журналісту, аби розуміти плани політиків». Спікерами стали Юрій Сидоров, Голова ГО Медіавізія, керівник сайту «Наші гроші. Запоріжжя» та Сергій Сидоров, керівник ГО «Запорізький центр розслідувань». Зустріч організовано в межах вивчення дисципліни «Аналітична журналістика» (викладачка — Виговська Наталія Анатоліївна).

Упродовж заходу студентки та студенти 4 курсу дізналися про те, які функції виконує місцева влада, на що впливають рішення депутатів та як розуміти логіку дій політиків. Крім того, подискутували й на тему працевлаштування.

«Коли ви влаштовуєтеся на роботу, то маєте бути готовими до того, що одразу отримаєте безліч незрозумілої інформації. Розберіться з цим, розкладіть для себе все по поличках. Не бійтеся запитувати щось у керівника або радитися з більш досвідченими колегами. Краще зайвий раз перепитати, аніж потім переробляти. Вчиться писати просто й перекладати з казенної мови на людську. Намагайтеся спрацюватися та налагодити відносини з іншими членами команди. І головне — бути на зв’язку з 9:00 до 20:00, тобто, довше офіційного робочого дня», — порадили експерти.

Після лекції спікери відповіли на запитання авдиторії, що стосувалися висвітлення виборчого процесу, журналістських хитрощів під час запису інтерв’ю з представниками влади, а також питання дружби політиків із журналістами.

«Розслідувачам краще не мати таких друзів. Це певною мірою може вплинути й на вибір тематики, і на тональність проведення розслідування — можливо навіть на підсвідомому рівні. Простіше кажучи, при двох рівних, майже однакових темах для матеріалу ви оберете ту, до якої ваш знайомий не має жодного стосунку, навіть не замислюючись над цим. Тому для збереження скепсису та здорової оцінки подій потрібна певна інтелектуальна дисципліна, яку треба ще декілька років у собі виробляти», — зазначив Сергій Сидоров.

Лекція видалася студентам та студенткам корисною та змістовною, тому вони охоче поділилися думками.

«Цікаво було послухати про висвітлення виборчого процесу, та і взагалі, як усе влаштовано в місцевій раді. Навіть якщо журналіст не працює з політичною тематикою — базові поняття він має знати, тому для мене це було важливо. Зробила також і висновки з того, як розвивати та просувати «свою» тематику, коли працюєш у новинах», — розповіла студентка 4 курсу Анастасія Моторіна.

«Зустріч була дуже актуальною, тому що стосувалася багатьох важливих для українців тем. Значна частина обговорення була присвячена питанню корупції та інших махінацій, які руйнують нашу державу. Також мені дуже сподобалися поради гостів про те, як журналісту-початківцю успішно влаштуватися на роботу до ЗМІ», — зауважив Дмитро Шишков.  

«Я зосередилася на майбутній зустрічі ще з моменту написання самих запитань до спікерів. Дуже круто, що вони відповіли на всі запитання. І навіть на ті запитання, на які не встигли відповісти на самій зустрічі, Сергій та Юрій дали відповідь письмово. Взагалі я вважаю, що такі лекції дуже корисні, особливо для 4 курсу, коли ми вже відходимо від теорії та занурюємося в практику», — підсумувала Маргарита Нікітіна.

 

Авторка: Яна Радченко