Що переможе – цифра або слово?
Покоління Z та покоління Y:
вічна боротьба за реальність
Кожен із нас обертається навколо Всесвітньої мережі, як Земля навколо Сонця, що стає повсякденністю. Інтернет почав активно поглинати Всесвіт у 2004 році, а вже у 2020 майже в кожному будинку є WI-FI. Мережа – третина сучасного життя! А що змінилось із появою цього винаходу? Дещо змусило змінити світогляд кожного: ми замінили живе спілкування на віртуальне, що погано віддзеркалюється на здоров’ї як фізичному, так і психологічному, на способі існування та на витратах часу.
Я — яскравий представник покоління Z – людей, які народилися на межі XX та XXI у період активного розвитку Всесвітньої павутини. Іншими словами, ми – діти мережі. І це, мабуть, гордість для нас, адже підлітки мають можливість знайти будь-яку інформацію, не відвідуючи бібліотеки, знайти нових друзів за тисячі кілометрів та просто відпочити після напруженого дня. А чи корисне таке проведення часу?
Як і у всьому, в Інтернет має плюси і мінуси.
Що ж можна віднести до позитивних моментів?
По-перше, це Всесвітній порятунок. У листопаді 2019 року сталася Світова проблема – COVID-19. Це змусило всі країни перейти на карантин – і тому кожному потрібно було пристосовуватись до таких умов існування. Якби не Інтернет, то не було б можливості продовжувати освіту дистанційно. Люди просто б не знали, чим зайнятися у таких умовах. Завдяки Всесвітній мережі, можна замовляти будь-що онлайн. А деякі знаходять своє кохання саме в ній.
По-друге, це саморозвиток. Можна читати безліч книг, пізнавати щось нове, брати участь у різних навчальних курсах. І це дуже зручно!
Однак, є багато і негативних моментів!
По-перше, Інтернет так і кишить аферистами, які ладні знайти нову жертву. В Україні 79% населення потерпали від такого обмену. Навіть і мені, підлітку, довелося одного разу уникнути небажаних наслідків.
По-друге, люди поступово забувають про навколишніх світ, а занурюються у віртуальний, отримуючи у «подарунок» — інтернет-залежність – нову світову проблему. Вчені довели, що цю проблему можна прирівняти до наркоманії та алкоголізму.
Зрештою, постає питання, мабуть, у кожного: «Що переможе – «цифра» або «слово»?»
Покоління Y – люди, які народилися в 1981-2000 роки у період початку панування над усіма Світового короля. Вони виросли без Інтернету, бо не кожен мав можливість придбати комп’ютер, але це ніяк не заважало нормально існувати людству. Вони дихали справжнім життям, коли спілкування було найважливішою частиною буття кожного. Однак, коли з’являлася можливість, будь-хто купував комп’ютер, адже це відкривало багато нових перспектив. Так і заполонив Інтернет увесь світ.
«Зараз Інтернет використовують понад 4,5 мільярда людей, тоді як кількість користувачів соціальних мереж перетнула позначку в 3,8 мільярда. Майже 60% населення світу вже користується ним, а останні тенденції свідчать про те, що до середини цього року більше половини всього населення світу використовуватиме соціальні мережі», — про це йдеться у звіті «Цифрові технології 2020» компаній We Are Social і Hootsuite (як зазначає в своїй магістерській роботі Галина Пащенко)
Згідно з результатами дослідження та слів міленіалів можна зробити висновок, що до кінця XXI століття живий контакт, мабуть, повністю заміниться віртуальним. Так що у будь-якому випадку переможе «цифра», а не «слово», на жаль.
Але чи можна уникнути цього, якщо вже зараз почати свідомо надавати перевагу живому спілкуванню , а Інтернет розглядати як допоміжний інструмент, який просто полегшує життя?
Через те, що покоління Z Всесввітньої павутини, то головна мета покоління Y, — залучити своїх наступників до справжньої комунікації, такої, якою вона була в минулому столітті, а наша – пристосуватися до таких змін. І хоча це буде складно, але адаптація – головна з чудес наших організмів.
«Слово» зможе вижити тільки тоді, якщо ми цього захочемо.
підготувала Каріна Лакіза