Текст-доведення «Цінність вищої освіти»

"Головною цінністю  освіти є можливість завоювання внутрішньої духовної свободи окремою людиною". Жак Мартен Із впевненістю можу сказати, що отримання вищої освіти важко переоцінити. Напевно, ви досить часто чуєте: "Ну і навіщо мені у 21 столітті вища освіта, зараз диплом нікому не потрібен!", а можливо ви саме той, хто доносить ці думки в світ. Але сьогодні я хочу поговорити не про диплом - це формальність,- а саме про процес отримання вищої освіти.

Чотири роки тому, якщо мама дала б мені вибір між вступом в університет і роботою офіціанткою, майже 100% я б обрала роботу. Тоді мені здавалось, що гроші важливіші за знання, які я отримаю, до того ж, є перспектива стати адміністратором. Теж мені перспектива, думаю я через 4 роки, і починаю голосно сміятись. Чому ж моя думка змінилась? Я просто вступила в університет й навчилася мислити. Коли кожного семестру в тебе змінюються предмети й викладачі, які вимагають від тебе повної віддачі саме на їх парах, ти або пристосовуєшься до заданого темпу роботи,  або програєш. Навчання — це теж Африканське сафарі — за тобою будуть гнатися, полювати, вічно щось хотіти, твоє завдання — виконати свої справи перш ніж почнеться гонитва. Головне — не залишитися страусом. В майбутньому такі «змагання» загартують твій характер, ти зрозумієш, що університет — це модель життя в мініатюрі. Хочеш гарну оцінку — працюй над своїми навичками, хочеш вибитись у відмінники — май справу зі стипендіантами, хочеш сподобатись викладачам — прояви свій потенціал.

Вища освіта – це свого роду інвестування — інвестування грошей, часу, нервів, старань і наполегливості, й від того, наскільки багацько ти вклав, залежить скільки повернеться в майбутньому. Так, зараз тут можливо посипляться коментарі хейтерів, які подумають: «Ага, Стів Джобс, наприклад, чи Білл Гейтс не отримували вищої освіти, а стали багатими й знаменитими!» Окей, якщо ви сподіваєтесь, що до 20-ти років у вас відкриється запал до чогось геніального, то будь ласка, а поки мерщій на завод, там теж потрібно комусь працювати. Час просто зрозуміти, що чудес не існує: на голову вам не звалиться валіза з мільйоном доларів й чарівник не прилетить на блакитному вертольоті, а загадане бажання, яке ви підпалили й кинули в келих шампанського напередодні Нового року, не зробить вас власником усіх акцій Apple. Поки ви будете мріяти про прекрасне – інші будуть вчитися, аби досягти цього. Й так в них і вийде!

Навіть якщо станеться так, що вища освіта в майбутній професії вам не допоможе, спогади студентського життя залишаться безцінними – а це неабияка перевага, аби поступити в університет. Можу з впевненістю на 99,9% стверджувати, що вища освіта розвиває впевненість у собі, дає навички та знання, допомагає формуватися особистості. Досі не вірите? Давайте зустрінемось через 10 років, і ви доведете, як без диплому успішно живеться! Але доведіть спочатку собі!

Ольга Візиренко