Тварини – не для експериментів.

Наразі гостро стоїть питання захисту тварин. Зокрема тема, яка останнім часом часто обговорюється – тестування косметичних засобів на тваринах.

Перші рішення  про заборону тестування косметичних продуктів з’явились у Германії: там у 1986 році заборонили тестувати на тваринах готову декоративну косметику, а в 1998 – доглядової. З 2004 року була введена заборона по всій Європі, хоча і до сьогодні немає документу, який би заперечував тестування окремих компонентів.

Деякі країни, зокрема Китай, досі проводять тести на тваринах на законному рівні, вважаючи це обов’язковим етапом виготовлення косметичних засобів. Пояснюють також тим, що люди мають бути впевнені у безпечності та якості товару. Однак заборона продажу непротестованої продукції діє лише на території країни, тому деякі китайські марки імпортують свій товар.

Інші фірми навпаки, виробляють товари з поміткою «К» після назви, що дозволяє завозити товар у Китай.

Перевірка на тваринах не є сто відсотковою гарантією безпеки для людини. Деякі звичні для нас препарати є небезпечними для тварин, а деякі не викликають ніякої алергічної реакції. Тому питання «Навіщо проводять такі тести?» стає ще більш незрозумілим.

Щоб визначити, чи була косметика протестована на тваринах, варто прочитати опис товару: Має бути відсутня помітка «К» або надпис «Cruel free».

Технології перебувають на такому рівні розвитку, що Фактично необхідність в тестах на тварин відсутній. Є безліч альтернативних методів тестування, які визнані більш точними і ефективними — наприклад штучні органи і шкіра, комп’ютерне моделювання, тестування на добровольцях. Крім того, безліч інгредієнтів вже давно досліджені і більше не потребують додаткового вивчення.

Останнім часом створюється велика кількість петицій, пов’язані із захистом тварин. У демократичному суспільстві, лояльність та рівноправ’я мають відношення абсолютно до усіх, і ми маємо замислитись: чи варта наша помада життя живого створіння.

https://www.change.org/p/%D0%BE%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B5-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2?utm_content=cl_sharecopy_20018260_ru-RU%3Av5&recruited_by_id=fd73d810-a108-11eb-861a-f51b1706b9a5&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=psf_combo_share_initial&utm_term=psf_combo_share_initial&fbclid=IwAR3S_22Lya-IL-Y1u6gLX_-QKlyzH2O-eY9zkbj8tnMf7kQ4Em9Oc-zUrFo

Артамонова Олександра