ВОРКАУТ ДЛЯ ВСІХ

Денис Мінін - засновник та лідер міжнародної організації «Street workout».  На своєму прикладі  він довів що кожен може займатися спортом, головне бажання. Для побудови красивого і сильного тіла не потрібні дорогі тренажери і фітнес-клуби. Досить турніка, ваги власного тіла і бажання вести правильний здоровий спосіб життя. Та й сам Денис Мінін своїм зовнішнім виглядом і життєвою філософією підтверджує це твердження. В інтерв'ю лідер організації Денис  відповів на  важливі питаня про street workout та здоровий спосіб життя.

 — Денисе, розкажіть про воркаут, що це за вид спорту, які особливості, та як цей спорт з’явився в Україні?

— Воркаут,  це звичайно якщо переводити з англійської – тренування , стрит воркуат — вуличні тренування. Звичайно є певна філософія воркауту: коли завгодно, де завгодно, на чому завгодно, з ким завгодно. По суті це філософія свободи. Для того щоб займатися фізичною активність достатньо ваги власного тіла, воркаут це найдоступніший вид фізичної активності або спорту на планеті.  В Україні він з’явився в 2009 році,  саме з цього року ми почали будувати перші турніки та бруси своїми руками так і почали будувати майданчики у дворах.  З цього і почався воркаут .

— Як і чому ви стали захоплюватись спортом?

— Перш за все це здоров’я, мені подобалось займатисьтому, що це повна свобода – без рамок та обмежень. Найголовніше – це спільнота здорових, нормальних, думаючих людей з якими ти можеш познайомитись та товаришувати.

— Яка основна мета діяльності ВГО « Street workout Ukraine»?

— Організацію ми  зареєстрували  в 20011 році, нам видали повний пакет документів. Пункт перший — це популяризація ЗОЖ, і це саме головне. В уставі більше 100 пунктів.  Зрозуміло що це розвиток спортивної інфраструктури, побудова спортивних майданчиків, різноманітні лекції. Хочу відзначити, що в уставі «Street workout Ukraine» на 10 чи 20 місці тільки про спорт та тренування, адже в нашій організації популяризується саме інтелектуальний і розумовий розвиток. Є поняття селф-менеджмент який включає типи енергії: інтелект, емоція та фізіологія

—  Як саме ви популяризуєте здоровий спосіб життя?

— Це конкретні вчинки та справи. В першу чергу ми проводимо заходи пов’язані зі здоровим способом життя. Це лекторії, семінари в учбових закладах. Окрім цього у нас є маса програм і в тому числі екологічних. Проведення щорічних національних та міжнародних чемпіонатів світу. Звичайно це тури по містах, дворах. Програма називається дуже просто «Приїдемо в кожний двір», все виглядає дуже просто, ми збираємося командою,  за це гроші ніхто не платить, приїжджаємо з колонкою, з якимось призами, футболками і показуємо шоу-програми,  майстер-класи, проводимо тренування, спілкуємося з батьками дітей, показуємо як правильно займатися на спортивних майданчиках.

воркаут_1

— Які основні переваги воркауту над іншими видами спорту?

Ну насамперед, не можна розділяти спорт на гірше – краще. Тобто всі напрями,  види спорту та спортивні субкультури хороші однозначно, але відмінність звичайно є . Наприклад, в воркауті ми працюємо з усіма групами м’язів, це можна робити в будь-яких умовах, тобто якщо у вас відсутнє  спеціальне обладнання, а його наявність і не обов’язкова, тому що воркаутом я можу займатись на звичайній підлозі, використовуючи лавку, стілець і т.п . Людина яка розуміється в воркауті і розуміє біомеханіку фізіології людини,  може займатись в будь-яких умовах.

— Наскільки травматичний цей вид спорту?

— Багато хто вважає, що воркаут — це трюки, але якщо ми говоримо про  статичне навантаження і базові вправи, елементи то це найбезпечніший напрямок. Максимальні травми які були, це розтягнення якісь.

-Як довго ви в темі воркауту, розкажіть свій спортивний шлях?

— В воркауті я з 2009 року. Мій спортивний шлях починався з підліткового віку, я займався на турніках та брусах, пізніше професійно займався легкою атлетикою  в школі олімпійських резервів: біг стрибки в довжину, а особливо стрибки з жердиною. Займався доволі довго, прогресував а потім затягнуло студентське життя і припинив займатись. В 2009 році я повернувся до спорту, але знайшов себе в воркауті.

— Які б поради ви дали початківцям?

— Найперше потрібно вивчити базові вправи, для того щоб робити ті чи інші трюки потрібно достатнього багато підтягуватись, віджиматись від полу, брусів, качати прес. І тоді ви зможете швидко прогресувати у воркауті. Також треба зміцнювати свій організм, правильно харчуватися, тому що успіх фізичних навантажень полягає не лише в тренуваннях але й у харчуванні.

воркаут_2

— Для того щоб займатися на турніках і брусах, потрібна хороша базова підготовка: сильні руки, м’язи спини. Що ви радите людям, у яких такої підготовки немає?

Для початку потрібно навчитись базовим вправам : підтягування на перекладині, віджимання від полу, присідання. Краще це візуалізація все це можна подивитись на ютуб каналі.

Які принципи тренувань?

Їх багато,  все залежить від того чого хоче навчитись людина. Є певні рівні, нормативи. Для чемпіонату світу є різні нормативи,  категорії, підходи до цього всього. Тому принципи тренувань різні. У нас є тренери які допомагають новачкам.

— Які правила стабільного прогресу в тренуваннях?

Особливих правил немає, кожен тренується так як хоче. Починаючи з базових вправ,  отримувати поради від професіоналів, звертатись до тренерів.  До речі, у нас є контент на ютуб каналі також сторінка в інстаграмі «workout official».

-Яке значення має харчування під час заняття спортом?

— Співвідношення білків жирів і вуглеводів . Все залежить від пріоритетів тому харчування грає ключову роль в воркауті. Ми в цьому допомагаємо, проводимо лекторії де розповідаємо про правильне харчування .

-Скільки разів на тиждень ви рекомендуєте займатись?

-Все залежить від витривалості, віку. Три рази в неділю це оптимально значення якщо ви тренуєтесь на тренуванні якісно.

— Стрітворкаут лише для чоловіків?

-В воркауті немає гендерних відмінностей. Воркаут абсолютно для всіх. В чемпіонатах беруть участь і дівчата,  їх навіть іноді більше ніж хлопців . До речі помилка, коли говорять що дівчина може перекачатись,  тому там їм краще не займатись. Якраз перекачатись можна в тренажерному залі,  важкій атлетиці,  пауерліфтингу,  саме там дівчина може змінити свої форми. В воркауті,  якщо вона займається з вагою власного тіла вона має круту, підтянуту та   класну фігуру.

— Як ви  вважаєте, що необхідно для того, аби в молоді не зник запал до  тренувань?

— Любити те, чим ти займаєшся, любити своє тіло, любити самого себе з точки зору психологічного стану, фізіологічного і розуміти якщо ти не будеш займатись спортом, то твоє здоров’я стане гірше .

-Ви пропагандуєте здоровий спосіб життя, а саме їздите по турах  з лекціями, скільки країн та міст вдалось відвідати, скільки людей вдалось  залучити до спорту ?

— У 2019 році до кризи карантину, це було 28 країн.  Загалом, починаючи з 2012 року я  побував в багатьох країнах, вже збився з рахунку в скількох містах. За цей період ми  встигли долучити десятки мільйонів людей.

— Які основні проекти  ви плануєте запустити найближчим часом?

Плануємо розширювати  головний проект «Workout academy» який ми почали активно запускати в 2019 році. В 2018 році ми запустили перший клуб онлайн і офлайн академії . В 2019 році в нас вже було 5 клубів і вже в 2020 ми дійшли до 8 клубів воркаут академії. До речі, workout academy найбільша мережа клубів в Україні.

Другий  проект «Приїдемо в кожне подвір’я»,  і третій проект — проведення заходів міжнародного значення: чемпіонати світу,  ну і авжеж проведення лекторіїв, семінарів  та лекцій освітнього характеру.

— Що перешкоджає тому, щоб цей вид спорту ввійшов до списку  офіційних видів спорту?

—  Загалом, багато розбіжностей у спільноті, хтось хоче офіційного визнання,  а хтось — ні. Хочуть тому що це статус, тобто це офіційний вид спорту, і це круто, класно,  я не просто так займаюсь. Плюс можливо є в когось плани, надії, що це буде субсидуватись державою. Інші говорять що проти, тому що це субкультура яка починалася з подвір’я,  і якщо цей спорт буде офіційним то навпаки держава буде красти гроші і взагалі вони будуть заважати цьому напрямку. Моя суб’єктивна думка як керівника і засновника воркауту, я підтримую обидві сторони. Кожен правий з однієї сторони,  хотілось би офіційний вид спорту щоб до нас прислухались це було б більш популярно, а  з іншого боку держава,  яка розповідає як нам правильно жити,  розвиватися. А я нагадаю що воркаут розвивався і без підтримки держави  такими темпами як не розвивався не один олімпійський вид спорту.

— Яка наймасштабніша подія в спорті воркауту та чому?

— Це звичайно чемпіонати світу. За 2019 рік приїхали представники  понад 16 країн світу. І я вважаю це найбільш масштабним заходом з тих, які ми проводимо кожен рік.

Яким ви  бачите розвиток руху воркауту через 5 10 років, яка кінцева ціль?

Кінцева ціль як завжди глобальна — це якомога більше здорових людей,  які будуть зберігати не тільки своє тіло,  але і навколишнє середовище це як еконапрямок,  коли людина поважає думку оточуючих, це не тільки фізичне навантаження. Будуть продовжуватись чемпіонати світу,  тури. Тому планів багато,  будемо розвиватися.

 Авторка: Ольга Іванова