Віртуальний світ: проблема залежності дітей та підлітків різного віку.

Сьогодні складно уявити людину без гаджетів у руках: ми проводимо у телефоні більшу частину свого дня, навіть не звертаючи на це уваги. Але найбільша проблема – те, що це стає нормою для дітей різного віку, котрі починають використовувати інтернет і електронні пристрої змалечку. Інтернет-залежність – проблема сучасного світу.

Статистика

Україна не відстає від усього світу за опитуванням різновікових дітей, збираючи інформацію про їх проведений час в інтернеті та загалом в електронних пристроях.

За статистикою 2019 року, зібраною українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка спільно з ЮНІСЕФ, серед 13000 дітей від 10 до 17 років, кожен четвертий не може думати ні про що, окрім соціальних мереж, а кожен п’ятий відчував себе незадоволеним від того, що певний час не користується ними. В середньому школярі проводять в інтернеті 5-8 годин на день, але є і такі випадки, коли цей час збільшується і може досягати 16 годин і навіть більше.

Опитування

У невеликому опитуванні, проведеному мною, брали участь близько 25 дітей та підлітків, котрі відповіли на декілька питань: скільки вони проводять часу в інтернеті, чи заважає це їм та чи хотіли б вони витрачати менше або більше часу.

З цікавих відповідей на питання, чи влаштовує їх кількість годин, було таке: «Вважаю, що занадто багато, але навчання і спілкування змушує, до того ж складно знайти альтернативу проведення вільного часу». Більшість відповідей були про те, що в інтернеті вони отримують знання та цікаву інформацію, тобто цей час є продуктивним. Це і є основною причиною, поряд з комп’ютерними іграми та іншими розвагами.

Майже 90% опитуваних не вважають за потрібне змінювати своє повсякдення і стверджують, що їм такий ритм життя не заважає.

Загрози

Попри дистанційну форму спілкування, в інтернеті, як і в житті, є загроза: кібербулінг поширюється серед користувачів всесвітнього павутиння, і найчастіше його жертвами стають саме діти. Такий вид цькування має декілька варіантів розвитку події, інколи доходячи до переслідування, що не є безпечним ні для жертв, ні для їх родичів.

В Україні існує ціла кампанія для боротьби з кібербулінгом. Там є інформація про те, як розпізнати, а головне – куди звертатись, якщо дитина опинилась у ситуації кібербулінгу.

Головне, що потрібно робити суспільству, аби боротися з цією проблемою – звертати увагу на те, як багато часу вони витрачають на непотрібні речі в інтернеті, забуваючи про те, що навколо нього є реальне життя, яке буває набагато цікавішим, аніж віртуальний світ.

 

підготувала Мартинко Марія

https://naurok.com.ua/post/kiberbuling-zagroza-hhi-stolittya

http://knowledge.org.ua/ukrainskie-podrostki-prenebregajut-svoim-zdorovem-ploho-pitajutsja-i-provodjat-zhizn-v-socialnyh-setjah-junisef-predstavil-rezultaty-issledovanija/